"עלולים להביא את בני ברק אל תוך השכונה": ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן כתב שלשום (חמישי) בחשבון הפייסבוק שלו כי צה"ל יקים מפקדה בבית הספר התיכון "אוהל שם" בשכונת שיכון ותיקים בעיר. בעקבות החשש שהלוחמים ישהו בבני ברק בתפקידם וישובו לרמת גן כדי ללון, שיגרו התושבים מכתב בהול לראש העיר בדרישה: שנה את מיקום המפקדה הצה"לית לאזור שבו אין צפיפות מגורים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הפוסט עורר דאגה רבה, בעיקר בקרב תושבי השכונה, שממוצע הגילאים בה גבוה. החשש שלהם נובע מכך שחיילים שמוצבים בבני ברק מוכת הקורונה במסגרת פעילות אכיפת תקנות הממשלה – ישובו בסיום עבודתם לבית הספר במרכז שכונת המגורים, ובכך יגבירו את סכנת ההידבקות של התושבים.

במכתב שמיהרו להוציא, הם הביעו את מורת רוחם מההחלטה על המיקום הבעייתי, לדבריהם. "אין לנו ספק שעבודתם של החיילים ברוכה", כתבו, "אך אחרי שיפעלו בעיר מוכת קורונה הם יחזרו לשכונת מגורים צפופה, יפגשו תושבים ועלולים להביא את בני ברק לתוך השיכון".

עוד הם הוסיפו כי בשכונת "שיכון ותיקים" גרים תושבים בגילאים מתקדמים, המצויים בקבוצת סיכון להידבקות בנגיף ולסיבוכים קשים בעקבותיו. הם טענו כי המיקום בעייתי גם בשל גודלה הקטן ואופייה של השכונה: "100 מטרים של יציאה מהבית בשכונה כה קטנה זה אחד האזור הבודדים שילדינו יכולים להסתובב בהם מעט במרחב".

ח
ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן. התושבים זועמים על החלטתו | צילום: Photo by Flash90

"לא אמרו לנו אם תבוטל הגזרה"

התושבים החוששים אף הציעו פתרון משלהם למצב – שינוי מיקום המפקדה הצבאית המיוחדת באזורים אחרים בעיר, מרווחים יותר ובעלי פוטנציאל סכנה בריאותית נמוך יותר. "בסביבה עצמה ישנן חלופות מצויינות שלא ברור אם נבחנו", אמרו. הם נתנו כדוגמאות אפשריות את איזון "דן דיזיין", אזור התעשייה בעיר ואת המיקום הסמוך לחניון אוניברסיטת בר אילן. "אזורים אלה אינם אזורי מגורים והקמת מפקדה בהם אינה מסכנת אף אחד", כתבו.

אחת התושבות בשכונה אמרה בזעם ל-N12: "לצערנו גילינו בדף הפייסבוק של ראש העיר שבכוונתו להקים מפקדה של חיילים בתוך השכונה, החיילים יפעלו בעיר מוכת קורונה, יחזרו לשכונת מגורים שמתגוררים בה לא מעט אנשים מבוגרים, יפגשו את התושבים ועלולים להביא את בני ברק לתוך השכונה".

עוד טענה: "אף אחד עד עכשיו לא חזר אלינו ולא אמר לנו אם אכן תבוטל הגזרה. העיר רמת גן היא עיר גדולה, בין הגדולות בישראל. יש מקומות אחרים - אפשר היה למקם את החיילים באזור התעשייה של בני ברק מול קניון, או בכל שטח אחר רחוק מאזורי שכונות המגורים בעיר, אין שום סיבה להתמקם בלב שכונת מגורים".

הפוסט המקורי - והמתוקן


//img.mako.co.il/2020/04/04/shama1.jpeg

בעקבות הביקורת, ראש עיריית רמת גן תיקן את הפוסט שפרסם. אך גורם בצה"ל אמר ל-N12 כי האפשרות עדיין קיימת, ובקרוב תתקבל ההחלטה על הצבתם של החיילים באזור. שאמה הכהן עצמו סרב להתייחס לשאלתנו בנושא, ומסר בתגובה: "מדובר בפייק ניוז".