גבר כבן 70 נמצא היום (ראשון) מחוסר הכרה בגן ציבורי ביקנעם עלית כשהוא סובל ממכת חום. פרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום העניקו לו טיפול רפואי ראשוני ופינו אותו לבית החולים רמב"ם בחיפה. הגבר אושפז במחלקת טיפול נמרץ כשהוא מורדם ומונשם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"כשהגענו לגן הציבורי ראינו גבר שוכב על האבנים המשתלבות" סיפר גבריאל כהן, חובש בכיר במד"א שהוזעק למקום. "הוא היה מחוסר הכרה, חם מאוד למגע עם סימנים של מכת חום קשה. מיד הכנסנו אותו לאמבולנס המקורר והוא פונה לבית החולים תוך טיפול רפואי מציל חיים שכלל המשך קירור, הרדמה והנשמה במצב קשה ולא יציב".

בסוף השבוע האחרון מד"א פרסם הנחיות לציבור בשל מזג האוויר הקיצוני: יש להימנע מחשיפה ישירה וממושכת לחום ולשמש ולהימנע ממאמץ גופני שאינו הכרחי, בעיקר בקרב אוכלוסיות בסיכון בהם קשישים, נשים בהריון, חולי לב, חולים במחלות ריאה וגם להקפיד על שתיית מים באופן קבוע והימצאות במקומות ממוזגים ומוצלים ככל הניתן. זאת במקביל לשמירה על הגבלות הקורונה – ריחוק חברתי, מסכה ואיסור התקהלות. במד"א גם ביקשו מהציבור לנקוט באמצעי זהירות מחמירים כדי להימנע משכחת ילדים ברכב, בעיקר בימים שבהם צפוי גל חום קיצוני.

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "אני פונה לציבור להישמע להמלצות מגן דוד אדום, ולעשות כל שביכולתו על מנת להימנע מפגיעות החום הכבד. יש לשים לב בעיקר לאוכלוסיות הפגיעות ולוודא שהם מוגנים מהחום ושותים את הכמות הנדרשת על מנת שלא להתייבש. בנוסף, יש כמובן לנהוג עפ"י הנחיות הקורונה ולשמור על זהירות. אני קורא לציבור לגלות אחריות ולפקוח עין, כדי למנוע את המקרה הטרגי הבא של שכחת ילד במכונית".

לאורך השבוע צפויים עומסי חום כבדים עד קיצוניים ברוב אזורי הארץ, עם טמפרטורה שתנוע בין 35 ל-40 מעלות. בשל עומס החום, מפקד זרוע היבשה, אלוף יואל סטריק, הודיע על ביטול כל האימונים בצבא עד יום שלישי. עם זאת, בדובר צה"ל מסרו שהגיבושים לקורס טיס ולצנחנים, שמתוכננים להתחיל היום לא יבוטלו, אך יתקיימו תחת הנחיות מחמירות.

השרב הכבד צפוי להימשך עד לסוף השבוע לפחות, ומחרתיים צפוי לשרור גם אובך. החום הכבד צפוי להישאר עד יום שישי, ורק בשבת תורגש ירידה ניכרת בטמפרטורות. הטמפרטורות החזויות להיום: בקצרין עד 40 מעלות, בצפת 35, בטבריה 44, בחיפה 37, בנהריה 37, באריאל 38, בירושלים 38, בתל אביב 38, ברחובות 42, בבית שמש 42, בבאר שבע 42, בים המלח 44 ובאילת 45 מעלות.