"ימות העולם - אני לא מתפנה": לאחר שפתח בשביתת רעב מחוץ למעון ראש הממשלה בירושלים ביום ראשון, היום (שלישי) מגיעה התפתחות נוספת במאבקו של שאול מזרחי נגד מתווה החזרה של ענף התרבות. פקחי עיריית ירושלים הגיעו למאהל המחאה שהקים, ובידם צו שפירושו: יש לפנות את המקום בתוך 6 שעות. לאחר הסערה שקמה, הצליח בעלי ה"בראבי" להסדיר מול המשטרה את שהותו במאהל. לנוכח המצב שנוצר – הצעדה לירושלים שתכנן מזרחי למחר, צפויה להתקיים לבסוף היום.

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לאחר הדרישה מטעם העירייה, בעלי מועדון ה"בארבי" הגיב בחריפות, ואמר ל-N12: "ימות העולם - אני לא מתפנה". כאמור, זמן קצר לאחר מכן הצליח שאול מזרחי להשיג את האישור הדרוש להמשך המאבק שלו מחוץ לבית ראש הממשלה בירושלים.

שאול מזרחי במאהל המחאה מחוץ למעון ראש הממשלה (צילום: ענבר טויזר, N12)
צילום: ענבר טויזר, N12

על פי התכנון המקורי, הייתה אמורה לצאת מתל אביב מחר בשעות הבוקר צעדת מחאה לכיוון ירושלים. ההפגנה היא פרי ארגונו של מזרחי, ששובת רעב כבר למעלה מ-48 שעות, וזכתה לכותרת: "מביאים את ה'בארבי' לבלפור". אלא שכעת, בעקבות הדרישה לפינוי ההתארגנות של בעלי ה"בארבי", מסתמן כי הצועדים יקדימו את עלייתם לבירה להיום. 

כזכור, שאול מזרחי, בעלי מועדון ה"בארבי" הקים מחוץ למעונו של נתניהו מאהל מחאה, ובו הכריז כי הוא נכנס לשביתת רעב בשל מתווה החזרה לפעילות של מוסדות התרבות, שלא כלל בתוכו את מועדוני הבילוי. לאחר מספר ראיונות באמצעי התקשורת, הוא החליט להחריף את צעדיו ולהתמקם מול בית ראש הממשלה.

שאול מזרחי (צילום: החדשות 12)
"ימות העולם - אני לא מתפנה". שאול מזרחי, בעלי מועדון ה"בארבי" | צילום: החדשות 12

"אני הולך אל הלא נודע. אני הולך עם הראש בקיר", אמר ל-N12 בתחילת השבוע. "יכול להיות שאני אתפגר פה בעוד שעה. אני יודע שכשלא נכנס לי מספיק מים או משהו כזה אני במצב לא טוב. אני לא ילד, אני לא באתי לפה בריא".

לטענתו, הוא לא פוחד מההשלכות הבריאותיות האפשריות כתוצאה מהצום הממושך שהוא עלול למצוא את עצמו בו. "מפחיד לא לעבוד. מפחיד לא להביא פרנסה, לא להביא אוכל הביתה - זה הכי מפחיד", אמר. "לא מפחיד אותי למות - מפחיד אותי לא לחזור לעבודה".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "מאהל המחאה הוצב ללא היתר ולכן הוא המקים התבקש לפנות אותו עד לקבלת היתר. ההודעה ניתנה לשש שעות, על מנת לאפשר הסדרת המחאה בהתאם לנוהל העירוני".