17 צוותי כיבוי ו-8 מטוסים של טייסת הכיבוי אלעד בסיוע 8 צוותים של רשות הטבע והגנים פעלו לכיבוי שרפת קוצים ועצים גדולה אשר איימה על העיר אלעד ואזור תעשייה נחשונים, כך דווח היום (שלישי) ב-N12. השרפה, שמקורה בשני מוקדים שונים, התרחשה במהלך כל הלילה, עד להשגת השליטה בה בסביבות השעה 8:00. לפי שעה לא דווח על נזק שנגרם לרכוש או על נפגעים. מדוברות כיבוי והצלה של תחנת פתח תקווה נמסר כי רוחות חזקות ליבו את האש והחמירו את השרפה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

השרפה באזור אלעד
צילום: תיעוד מבצעי כבאות והצלה לישראל
כיבוי השרפה באזור אלעד
צילום: ארז כרמל, מערך הכיבוי האווירי

החשד הוא שהשרפה התחילה אתמול באזור 22:00 ליד הרשות הפלסטינית, היא התקדמה לאזור השרפה הנוכחי, ובמהלך הלילה היה עוד מוקד באזור אלעד. בכבאות והצלה חושדים שמקור הדלקה במוקד הזה הוא בהצתה. "חושדים שהשרפה באלעד הגיעה למימדים כאלה בעקבות הצתה", אמר גורם בכבאות והצלה.

השליטה על השרפה הושגה באזור השעה 8:00 לאחר שנמשכה כל הלילה. בדלקה נשרפו 15,000 דונם של חורש טבעי ומרבית השטח הינו שמורת טבע. מדוברות כבאות והצלה נמסר כי הם קוראים לציבור להישמע לצו הנציב ולהוראות בתקשורת שלא להדליק אש בימים אלו.

במהלך כל הלילה 7 צוותי כיבוי בסיוע 2 צוותי קק"ל פעלו בשרפת חורשה בשכונת רמות בבאר שבע. בשעות המאוחרות של הלילה התקבלה הודעה במוקד 102 של מחוז דרום על השרפה שמשתוללת בשכונה. צוותי הכיבוי שהגיעו למקום הזניקו צוותים נוספים עקב גודל השרפה ופעלו לכיבוי עד שעות הבוקר המוקדמות ועד להשגת שליטה. חוקר שרפות החל בחקירת האירוע.

כיבוי השרפה באזור אלעד
צילום: תיעוד מבצעי כבאות והצלה לישראל
כיבוי השרפה באלעד
צילום: ארז כרמל, מערך הכיבוי האווירי

 מזג האוויר: השרב הכבד נמשך

השרפה באלעד באה ברקע גל החום הכבד ששורר במדינה. השרב יימשך גם היום, ויורגשו עומסי חום כבדים עד קיצוניים בכל רחבי הארץ. במהלך הבוקר צפויות רוחות חזקות בהרים, ומשעות הצוהריים ינשבו רוחות לאורך מישור החוף.

ביום רביעי מזג האוויר יוסיף להיות שרבי בכל חלקי הארץ, עם עומסי חום קיצוניים. גם ברביעי עדיין ייתכן אובך ברוב האזורי הארץ. ביום חמישי השרב צפוי להישבר עם ירידה קלה בטמפרטורות, שצפויה לאורך מישור החוף ובשפלה. לעומת זאת, בשאר חלקי הארץ צפוי שרב כבד ועומסי חום קיצוניים.