אמש (שלישי) נערכה בדיקה לזיהוי נגיף הקורונה לרמטכ"ל, אביב כוכבי, לאחר שהתברר כי קיים דיון עם מפקד שאומת כחולה בנגיף. הבוקר פורסמה תוצאת הבדיקה - והוא לא נמצא חולה בקורונה. ראש אג"מ, אלוף אהרון חליוה, ומפקד פיקוד העורף, אלוף תמיר ידעי, שגם נכחו בדיון עם אותו מפקד - ממתינים עדיין לתוצאות הבדיקה ויישארו בבידוד עד סוף השבוע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הרמטכ"ל כוכבי נכנס אתמול לבידוד במשרדו לאחר שקיים דיון עם מפקדים של יחידת הקישור לרשויות של פיקוד העורף, שאחד מהם אומת כחולה קורונה. בדיון נכחו גם ראש אג"מ ומפקד פיקוד העורף, שנכנסו גם הם לבידוד. מדובר צה"ל נמסר כי הרמטכ"ל חש בטוב וימשיך על פי הנהלים לשהות בבידוד עד סוף השבוע הקרוב. כמו כן, תוצאות הבדיקות של ראש אגף המבצעים ומפקד פיקוד העורף תתקבלנה בהמשך.

בתוך כך, פיקוד העורף הוציא הבוקר לפועל את תוכנית "משמרות הזהב" שתיתן סיוע ומענה לאוכלוסייה ותיקה שבסיכון בכל רחבי הארץ. כאלף צוותים מכל יחידות צה"ל ייקחו חלק בפעילות המיוחדת. כאלף צוותים ניידים, יסייעו לרשויות המקומיות ולמשרדי הממשלה לתת מענה לאוכלוסיית גיל הזהב, בדגש על עזרה בנסיעות, אספקת מזון ותרופות ומתן מענה הסברתי ורגשי. כל צוות כולל מפקד ושני חיילים.