הרב חיים אהרן טורצין הוא חולה הקורונה בן ה-48 שהלך הלילה (בין שני לשלישי) לעולמו לאחר שבוע שבו היה מונשם. הוא לא סבל ממחלות רקע, והותיר אחריו 14 ילדים. הרב טורצין אושפז תחילה בבית החולים מעייני הישועה בבני ברק, אך הועבר לאיכילוב לאחר שחלה הידרדרות במצבו. הלוויתו תיערך היום בשעה 12:30 בבית העלמין פוניבז. אביו היה רבה הראשי של העיר יהוד. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מותו של הרב טורצין, תושב בני ברק וראש ישיבת אור יצחק ביהוד, נקבע בבית החולים איכילוב בתל אביב. מהמרכז הרפואי נמסר כי הוא היה מונשם במשך שבוע ואף חובר למכשיר אקמו, אך חרף מאמצי הרופאים הלילה נקבע מותו. נכון להבוקר מניין המתים מהנגיף בישראל עומד על 181, מהם ארבעה שנפטרו ביממה האחרונה. 113 חולי קורונה מונשמים בבתי החולים ברחבי הארץ ו-142 מאושפזים במצב קשה.

אחיו של הרב חיים, שייה טורצ'ין, סיפר עליו בשיחה עם N12 ואמר כי הוא חי בפשטות ובצניעות עם אשתו ו-14 ילדיו, כשהגדול מבניהם בן 25 והקטן ביותר בן 5. "הרב חיים כל כולו היה מסור לזולת, כל מי שהיה מקבל אותו היה מדבר איתו בסבר פנים יפות ומחייך אליו", אמר אחיו בדמעות, "הוא היה מסתכל על אנשים רק בעין טובה, גם אם הוא קיבל נזיפה ממישהו הוא לא היה מגיב, הוא תמיד היה שותק ומקבל את זה באהבה".

"הוא היה בפחד מאוד גדול"

לדבריו, אחיו דאג לנערים נוספים בעלי רקע קשה: "הוא דאג כל החיים שלו לתלמידים מכל החוגים, שהיה להם קשיים בבית, שלא הסתדרו עם ההורים, שהייתה להם עניות, שלא הייתה להם אפשרות לגדל את הילדים כמו שצריך". למרות זאת, הוא סיפר, זה לא גרע מהיחס החם לילדיו שלו: "כל צהריים הוא היה מתקשר בסבלנות ומדבר עם כל ילד. תמיד כשהמשפחה חיפשה אותו, הוא היה עונה בסבלנות, והיה לו את כל הזמן שבעולם לכל אחד. הוא היה מדבר עם כל בנאדם בגובה העיניים ונותן לו את כל היחס החם".

אחיו סיפר כי לפני 3 שבועות הרב חיים סיפר לו שהוא נמצא בבידוד. "אני חשבתי כמו שכולם בבידוד, אבל בערב פסח הוא אמר לי 'אני בבית חולים מענייני הישועה'". לדבריו, אחיו פחד ממצבו ואת ליל הסדר עשה בבית החולים. "הוא היה אבא של הבית, הוא היה דמות, הכל במרגוע, הכל בנחת. מעולם לא ראיתי אותו כועס. מסביב שולחנו היו הרבה מסכנים, הרבה זוגות שלא היו מסתדרים עם ההורים, או שההורים שלהם היו גרים במקומות רחוקים. אז הם היו מגיעים אליו לשבתות".

"הוא אף פעם לא חשב על עצמו, תמיד דאג לאחרים"

לדבריו, אחיו תמיד שימח אנשים וחולים, תרם ועזר למשפחות נזקקות אחרות, למרות שהוא בעצמו היה בחובות: "הוא אף פעם לא חשב על עצמו, אף פעם לא לקח לעצמו - תמיד היה דואג לאחרים, שלשני יהיה טוב. למרות שהוא חי בצניעות ובפשטות ולא היו לא אמצעים, הוא תמיד הוא היה רוצה לתת לשני, להעניק לשני בעין יפה ורחבה - מי שצריך, לא משנה מי זה יהיה".

"בערב החג הוא צלצל אליי ואני סדרתי לו הלוואה של 40 אלף דולר שיהיה לו למחייה, אז הוא אומר לי 'שייה אני עכשיו לא יכול להתעסק עם זה, אז תגיד לבנאדם שאחרי פסח אני אדבר איתו על זה'", סיפר אחיו והוסיף: "היו לו עוד הרבה חובות שהוא ביקש שאני אעזור לו איתן והוא לא זכה להתעסק עם זה. עכשיו הקדוש ברוך הוא לקח אותו. הוא רוצה להשאיר אותו לידו, עכשיו אנחנו הולכים להיפרד ממנו בהלוויה".

בעקבות המצב, נפתח גיוס המונים למען אשתו וילדיו: לתרומות לחצו כאן