חוזרים לשגרת קורונה: המרכז הארצי לבחינות ולהערכה פרסם היום (שני) מועד חדש שבו תיערך הבחינה הפסיכומטרית שהייתה אמורה להתקיים בתחילת חודש אפריל. בשל נהלי משרד הבריאות, הבחינה תחולק למספר ימים שונים, מספר המשתתפים בכל בחינה יוגבל ותהיה חובת שמירת מרחק של 2 מטרים בין הנבחנים. בשבועיים הקרובים תישלח במייל לכל הנבחנים הודעה מסודרת על מועד הבחינה ופרטי השיבוץ.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

המבחן ייערך בשמונה קמפוסים ברחבי הארץ, במספר מועדים שונים במהלך השבוע שבין 31 במאי ועד 4 ביוני. ההחלטה לערוך את המבחן במתכונת זו התקבלה בהתאם לנוהל משרד הבריאות לקיום בחינות במוסדות האקדמאיים.

במקביל למבחן הפסיכומטרי, המרכז הארצי לבחינות ולהערכה הודיע כי בחינת אמי"ר לקביעת רמת הידע באנגלית ובחינת יע"ל לקביעת רמת הידע בעברית יתקיימו גם הן בתאריכים הללו, ובחינה בתנאים מותאמים תיערך במהלך שלושת השבועות הראשונים של חודש יוני.

עוד נמסר מהמרכז הארצי כי ההרשמה לבחינה הפסיכומטרית, למבחני אמי"ר ויע"ל של מועד יולי נמשכת כסדרה והבחינות ייערכו כמתוכנן ב-2.7 וב-3.7. ביצוע הבחינות הממוחשבות אמי"רם ויע"לנט יחודש גם הוא בימים הקרובים.

במרכז הארצי לבחינות ולהערכה הדגישו שכל הבחינות יערכו בכפוף לנוהל משרד הבריאות לקיום בחינות, המחייב הקפדה על מספר הנבחנים בהתאם לגודל כיתה, שמירת מרחק מינימלי של 2 מטרים בין נבחן לנבחן והקפדה על תנאי היגיינה. עוד ציינו במרכז הארצי כי כל מי שייבחר שלא להיבחן במועד החדש מכל סיבה שהיא, יוכל לבטל את הרשמתו ולקבל החזר כספי מלא או להעביר את הרשמתו למועד בחינה אחר ללא תשלום דמי טיפול.

ד"ר ענת בן סימון, מנכ"לית המרכז הארצי לבחינות ולהערכה: "מתוך רצון להקל ולסייע ככל שניתן בתהליכי ההרשמה לשנת הלימודים הבאה, האוניברסיטאות ימתינו לציוני הבחינה הפסיכומטרית, לצורך קבלה למרבית תכניות הלימוד. מידע מפורט בעניין יופיע באתרי המוסדות".