בצל הקורונה - אילת נערכת לפתיחת עונת התיירות: לקראת חג השבועות, עשרה בתי מלון שיציעו אירוח מותאם קורונה ייפתחו לראשונה מאז שנסגרו בחודש מרץ. עיריית אילת, בשיתוף פעולה עם המל"ל ונציגים מהתחום העסקי, המלונאי, הכלכלי והציבורי, הכינו את תוכנית ה"תו הירוק" שתאפשר לשקם את תעשיית התיירות ולחלץ את העיר מהמשבר הכלכלי החריף.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

התוכנית מגדירה תנאים והנחיות עירוניות שיאפשרו התאמה של החוויה התיירותית במרחב הציבורי ובעסקים המקומיים. הנופשים שיגיעו לאילת יתקבלו בכניסה על ידי נאמני העיר ויקבלו דף הסבר להתנהלות בטוחה בחופשה.

לצד החובה של בעלי העסקים לפעול בהתאם לתו הסגול המורה על מדידת חום למבקרים, הצבת עמדות חיטוי זמינות, סימון שטחים ציבוריים לשמירה על ריחוק חברתי וחלוקה פיזית של מתחמים משותפים, תוכנית ה"תו הירוק" תקל על העסקים המקומיים ותעזור להם להשתקם.

נוף הלגונה מהמרפסת
צילום: הילה ויסמן

באילת עובדים על פיתוח יישומון שדרכו הנופשים יוכלו להזמין מקומות במסעדות, באטרקציות ולקבל מידע על העיר מבלי ליצור עומסים והתקהלויות. בנוסף, העירייה פועלת להכשיר את חופי הרחצה לקראת הגעת הנופשים. חודשיים לאחר הסופה שפקדה את אילת, שוקמו החופים ובימים אלה עוברים שדרוג עם הכשרת דקים, הצללות, טרסות ועוד.

בחוף יסומנו מתחמי שהייה בטוחים, ולנופשים תוצע מגבת בגודל 2.5 מטר לסימון מרחב אישי ובטוח. כמו כן, במהלך הבקרים יסומנו מתחמים בטוחים המיועדים לפעילות גופנית בחופים ופעילות הספורט הימי תפעל במלואה.

עוד כחלק מהפעולות העירוניות, העירייה תאשר לכל מסעדות העיר להוציא כיסאות ושולחנות למרחב הציבורי, ללא תשלום נוסף, כדי להגדיל את נפח המקום תחת הגבלות הריחוק החברתי. האישור המדובר יינתן בהתאם לכך שלא ייפגעו מעברים להולכי רגל.

חוף באילת
חוף באילת | צילום: Sergei25, Shutterstock

בכל הנוגע לאירועי התרבות, עיריית אילת תדאג לפיזורן של במות קטנות לאורך הטיילת לטובת מופעי אמנים, בנוסף, משאית עם במה תסייר באזור התיירותי, ויתקיימו הופעות במרפסות ובגגות המלונות. חלק מהמופעים אף יועברו בשידור חי על גבי מסכי ענק שיוצבו לאורך הטיילת. עוד בתכנון - הצבת במות ומסכי דרייב אין בשטח שדה התעופה הישן, קיום פסטיבלים במרחבים בטוחים ועוד.

סגן וממלא מקום ראש העירייה אלי לנקרי שהגה את התוכנית אמר: "תכנית התו הירוק תאפשר לעיר מוכנות טובה יותר לגל נוסף של קורונה, אם חלילה יבוא בסתיו או בחורף או קודם לכן, כך שלא יהיה צורך לסגור אותה בפני התיירים והיא תוכל להמשיך ולנהל חיים כלכליים מלאים, כי לאילת יהיה קשה לשרוד חלילה משבר כלכלי נוסף כזה".

המתווה, על נדבכיו השונים - העירוניים והתיירותיים, הוגש לממשלת ישראל בדרישה לאשר את יישומו בהקדם, על מנת לחלץ את אילת מהמשבר ולאפשר לה לחזור להיות עיר תיירות מובילה המארחת למעלה מ-2.5 מיליון נופשים בשנה. במקביל ראש העיר מאיר יצחק הלוי פועל מול הממשלה כדי שתעניק לאילת התייחסות מיוחדת ונקודתית הכוללת פתרונות ותקציבים מיוחדים.

טיילת אילת
הטיילת באילת | צילום: Adiel lo

ובאשר למחיר המלונות, רוב בתי המלון והרשתות בעיר הודיעו כי יורידו את המחירים ב-20-30% בהשוואה למחירם בתקופה זו אשתקד. "אנו מברכים את המלונאים בעיר אילת על הורדת המחירים שעשו ומקווים שיתמידו בכך", אמר לנקרי.

לצד ההיערכות העירונית, ובסיוע משרד התיירות, יושק קמפיין לקידום חופשה "כחול לבן" שתכליתו להציע כאמור לכל אזרחי מדינת ישראל, חופשה נעימה ובטוחה באילת. כחלק מהשיקום הכלכלי, אילת נערכת לשוב ולארח גם טורנירים, תחרויות ומחנות אימונים במגוון ענפי ספורט וכן כנסים של איגודים וועדים.