מנהיגי המדינות המובילות בהתמודדות עם מגפת הקורונה ערכו היום (חמישי) ועידה להמשך הדיונים על החזרה לשגרה בטוחה והכנות לאפשרות שלהתפרצות נוספת של הנגיף. בוועידה, שאירח קנצלר אוסטריה סבסטיאן קורץ, השתתף גם ראש הממשלה בנימין נתניהו שהזהיר מפני התפרצות נוספת של הנגיף: "למעשה, אף אחד לא יודע מה יקרה כשנפתח את הכלכלות שלנו ואת בתי הספר. עלינו להיות מוכנים וערוכים לאפקט אקורדיון ולאפשרות שנאלץ לסגור שוב".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ראש הממשלה גם שיתף את המשתתפים כיצד ישראל התמודדה עם ערים ויישובים בהם התגלה מספר רב של נדבקים: "בודדנו את המקבצים והתייחסנו אליהם בצורה נפרדת. הכנסנו את צה״ל לאזורים אלה – צה"ל סיפק להם מזון וסיוע, עד שהורדנו את ההתפשטות לרמה סבירה, ואז פתחנו את האזור. הוצאנו את האנשים החולים שם מהבתים לבתי מלון. נשאלת השאלה 'האם אפשר שתהיה מדיניות ממוקדת בניגוד להסגר לאומי׳, והתשובה היא – בהחלט כן. הניסיון שלנו מוצלח מאוד".

נתניהו משתתף בוועידת ברית המדינות המחוסנות
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

במהלך הוועידה, שנערכה באמצעות שיחת וידאו, קנצלר אוסטריה עדכן את המנהיגים בפרטי פגישה שהתקיימה בימים האחרונים בנושא ייצור, מחקר ופיתוח בהשתתפות נציגי המדינות. ראש ממשלת נורבגיה וראש ממשלת צ׳כיה הציגו תוכניות ניטור מקיפות המופעלות במדינותיהם, שכוללות מעקב דיגיטלי, על מנת לאתר שרשראות הדבקה ולמנוע התפשטות רחבה של המגפה.

נושאים נוספים שעלו בוועידה הם החזרת שיתופי הפעולה התיירותיים בין המדינות והחזרה לפעילות של קווי התעופה בין המדינות. ראש הממשלה נתניהו ציין את החשיבות בהחזרת הטיסות לצורך שיקום הכלכלה: "ההיי-טק הוא חלק גדול מהכלכלה שלנו. לפני יומיים נמכרה כאן חברה תמורת מיליארד דולר, בעסקה שנוהלה דרך זום. אנשים השקיעו מיליארד דולר בחברת היי-טק בירושלים, בזום! איני חושב שזה פתרון, משום שאנשים ירצו לנסוע, לדבר עם אנשים ולהכיר אותם".

בוועידה, שהתקיימה באירוח קנצלר אוסטריה סבסטיאן קורץ, השתתפו ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, ראש ממשלת אוסטרליה סקוט מוריסון, ראש ממשלת דנמרק מטה פרדריקסן, ראש ממשלת יוון קיריאקוס מיצוטקיס, ראש ממשלת צ'כיה אנדריי באביש, ראש ממשלת נורווגיה ארנה סולברג וראש ממשלת סינגפור לי הסיין לונג.