"שוגר איום מפורש על ראש הממשלה": במכתב שנשלח היום (רביעי) למחלקה לחקירות שוטרים מטעם פרקליטו של ראש הממשלה נתניהו, עו"ד יוסי כהן, הוא דורש לפתוח בחקירה דחופה במטרה לאתר את הגורמים במשטרה ש"איימו בפומבי על ראש ממשלת ישראל" – כך לדבריו, זאת בעקבות הציטוטים של בכירים בארגון שפורסמו שלשום במהדורה המרכזית

 לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"ככל שהדברים אכן נאמרו, קשה להפריז בחומרתם", ציין עו"ד כהן במכתבו, "מדובר באיום מפורש שנועד ליצור הרתעה מפני ביקורת בכלל ולהשתיק את דברי הביקורת של ראש הממשלה נגד קלקולים במשטרה בפרט. איום זה שוגר בפומבי באופן ההולם עבריינים ולא אנשי משטרה".

"אסור להבליג על דברים אלה", ציין והוסיף מטעמו של נתניהו: "אנו דורשים שתפתחו מיד בחקירה רצינית כדי לחשוף מי עומד מאחוריהם ושתורו על העמדתו לדין. אי נקיטת אמצעים תקיפים לשם מניעתם תשגר מסר לציבור שדמו של ראש הממשלה הפקר ושאנשי המשטרה עומדים מעל החוק ומעל כל ביקורת – דבר שנוגד את מהות הדמוקרטיה".

הדברים שעוררו את זעמו של נתניהו פורסמו, כאמור, מוקדם יותר השבוע במהדורה המרכזית. "חוקרי להב 433 עשו עבודה מעולה והתעלמו מכל הלחצים שניסו להפעיל עליהם", מסרו גורמים במשטרה, "כך הם ינהגו גם אם היועמ"ש יחליט על חקירה נוספת נגד נתניהו בתיק המניות שלו. נקבל אותו בכבוד, אך כמו בחקירות הקודמות שלו – לא נעשה לו הנחות". 

אוחנה פנה למ"מ המפכ"ל: "גורם שמאיים על ראש הממשלה פוגע קשות בתדמית המשטרה"

את נתניהו הקדים השר החדש לביטחון הפנים, אמיר אוחנה, ששלח כבר אתמול מכתב למ"מ המפכ"ל, מוטי כהן, בדרישה לנקוט בצעדים למציאת הגורמים המאיימים: "גורם שכזה, השולח איום לעבר ראש ממשלת ישראל, פוגע קשות בתדמיתה של משטרת ישראל, במעמדה וביוקרתה בעיני הציבור, על אף שרובם המכריע של השוטרות והשוטרים אינם מתנהלים באופן זה", כתב אוחנה במכתבו.

השר אוחנה בטקס קבלת הפנים
השר אוחנה ומ"מ המפכ"ל מוטי כהן | צילום: דוברות המשטרה

"'בכירים במשטרה' המתדרכים נגד הדרג הנבחר שולחים מסר רע לא רק לציבור הרחב, אלא גם לשוטרות ולשוטרים הזוטרים יותר, לפיו תרבות ארגונית קלוקלת זו היא תקינה ובכך מסייעים להשריש אותה – במקום לעקור אותה מן היסוד", הוסיף וכתב. 

"אבקשך לנקוט בכל האמצעים כדי לאתר את הגורם הזה, לרבות שימוש בפוליגרף/ פלטי שיחות/ כל אמצעי אחר שתמצא לנכון למטרה זו", ביקש השר מממלא מקום המפכ"ל, "הדבר יהווה מסר רם וברור כי אינך מוכן לקבל בשוויון נפש התנהגות שכזו מצד בכירים במשטרת ישראל. אני ודאי אינני מוכן".