שרת התרבות והספורט, מירי רגב, בישרה היום (חמישי) לשחקנית והבדרנית ציפי שביט כי היא נבחרה להשיא משואה בטקס הדלקת המשואות ביום העצמאות ה-72 למדינת ישראל. "ציפי מייצגת את האמניות והאמנים שלנו, המצויים תמיד בחזית הבמה לצורך שמירה על החוסן הלאומי שלנו, והעלאת המורל בעם בעת שגרה ובעת משבר", אמרה השרה רגב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

טקס הדלקת המשואות הממלכתי יערך השנה במתכונת מיוחדת ללא השתתפות קהל. במשרד התרבות ציינו כי "הטקס יעמוד בסימן חיבורים בחברה הישראלית ויעלה על נס את הלכידות החברתית, יבטא את קרבת הרוח, את איחוד הלבבות ואת הערבות ההדדית בכל חלקי עמנו".

השרה רגב, שעומדת גם בראש ועדת השרים לענייני סמלים וטקסים, נימקה את הבחירה: "ציפי שביט, שרבים מאיתנו, בני כל הגילים, 'גדלנו עליה', מלווה את עולם התרבות שלנו למעלה מחמישים שנה מאז חברותה בצוות הווי פיקוד דרום בצה"ל. ציפי מפליאה בכישרונה האדיר והרב גוני להתחבר ולחבר בחושיה הקומיים האדירים בין שלל הדורות ובני הגילים השונים בישראל, ילדים, צעירים וצעירים בנפשם".

עוד אמרה השרה: "ציפי, שחקנית על הבמה, בקולנוע, בטלוויזיה ובאינסטגרם, סטנדאפיסטית וזמרת, מצליחה ב-'ציפיטפוט' ייחודי ומלא הומור לרומם את רוח העם בכל הזמנים ובמיוחד בעתות חירום. ציפי מייצגת את האמניות והאמנים שלנו, המצויים תמיד בחזית הבמה לצורך שמירה על החוסן הלאומי שלנו, והעלאת המורל בעם בעת שגרה ובעת משבר. הערבות ההדדית ואהבת העם והארץ מאפיינים את ציפי ואת דור האמנים הוותיקים שלנו, שלעד לא נס לחו. הצחוק המתגלגל והאנרגיות הבלתי נדלות של ציפי, מלווים אותנו ב'ג'מבו' של מסעות החיים בארץ הזאת, מלכדים ועוטפים אותנו בהומור. ציפי היא ככוכב שביט בשמי התרבות שלנו".