"מחבל שמגיע לדקור צריך למות": שעות לאחר שמחבל פלסטיני חמוש בסכין התנפל ופצע אישה בת 61 תושבת ראשון לציון, רונית אחותה שחזרה את רגעי האימה ומסרה מידע אודות מצבה. "לאחותי היה לה מזל - זה יכול היה להיגמר באסון".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

סמוך לשעה 12:30 התנפל המחבל, תושב השטחים בן 19, על האישה, תושבת כפר סבא בת 61, ודקר אותה מספר פעמים בידיים, ברגליים וגם בראש. אזרח שנסע ברכבו בנתיב הנגדי, הבחין במתרחש והגיב במהרה. הוא ירה במחבל, ובכך הציל כנראה את חיי האישה.

ravid_dekira_vtr2_n20200428_v1
אחות הפצועה: "חייבים עונש מוות למחבלים" | צילום: חדשות

"היה לאחותי מזל שהאזרח הזה עבר שם. היא צעקה חזק וכך הזעיקה עזרה. חבל שהוא לא הרג אותו", סיפרה רונית בתגובה שמסרה לכתבים בבית החולים מאיר. "היא מטופלת כעת עם שבע דקירות. לפי הצילומים אין לה פגיעות עומק אלא רק פגיעות שטח".

חשד לפיגוע דקירה בכפר סבא‎‏
זירת הפיגוע בכפר סבא
פיגוע דקירה בכפר סבא
זירת הפיגוע בכפר סבא | צילום: גילי יערי, פלאש 90
פיגוע דקירה בכפר סבא
פיגוע דקירה בכפר סבא | צילום: גילי יערי, פלאש 90

"המצב הזה נמאס. אנחנו לא יכולים להמשיך להיות ברווזים במטווח", אמרה רונית בכעס. "צריך למנוע את הפיגוע הבא. בשביל זה חייבים עונש מוות למחבלים. כל מחבל שמגיע עם סכין לדקור צריך לדעת שדמו בראשו".

אופק פולק שהיה עד לתקרית כולה סיפר: "שמעתי צעקות 'הצילו', ראיתי אותם רצים נכנסים לכיוון הכביש מהתחנת אוטובוס, תוך כדי אני רואה שהמחבל נותן לה מכות בגב, לא ידעתי שזה דקירות. כשכבר הגעתי חצי דרך לשם ראיתי שעצר ג'יפ לבן ומתוכו יצא מישהו עם אקדח דרך אותו וירה במחבל שתי יריות, המחבל נפל. למזלנו היה אמבולנס על הרחוב והוא נתן לבחורה עזרה, ופחות מדקה אחר כך הגיעו שני בחורים ממג"ב".

השב"כ והמשטרה חוקרים את האירוע ועד כה עולה כי אין למחבל עבר ביטחוני. מדובר בשוהה בלתי חוקי שנכנס לישראל ללא היתר - לא ברור עדיין מתי. בשלב זה לא נמצאו ראיות כמו עקבות דיגיטליות לכך שתכנן את הפיגוע מראש. עדיין לא ניתן לחקור אותו כי הוא עובר טיפולים בבית החולים.