המדד הלאומי: משרד הבריאות ומרכז השלטון המקומי בישראל פרסמו תמונת מצב מתעדכנת של היענות התושבים במדינה להנחיות למניעת התפשטות הקורונה. מודיעין מכבים רעות היא הראשונה בדירוג הארצי, ואחריה ראש העין והוד השרון. תל אביב נמצאת במקום ה-44, ירושלים במקום ה-58 ובני ברק במקום ה-64. המדד כולל נתונים על 77 הערים הגדולות בישראל ומציג את שיעור הישראלים שנשארו בבית בתאריך מסוים.

היכן מדורגת העיר שלכם? לחצו כאן לרשימה המלאה

במקום הרביעי נמצאת כפר יונה ובמקום החמישי והשישי נמצאות הערים כפר סבא ונס ציונה בהתאמה. בתחתית טבלת הדירוג ניתן למצוא את הערים בית שאן, אילת, צפת ובני ברק, ובמקום ה-65 והאחרון - קריית שמונה. הערים הערביות כמו אום אל פאחם, קלנסווה וכפר קאסם טרם נכנסו לדירוג. 

לפי נתוני המדד, ביום שבת האחרון 78.2% מהישראלים פעלו לפי הוראות צו משרד הבריאות ונשארו בבית, עלייה של ארבעה אחוזים מיום שישי. נראה כי מספר הנשארים בבית נוטה להיות גבוה יותר בסופי השבוע, שבהם כלל האזרחים לא עובדים ממילא. כך לדוגמה, ביום שלישי אחוז ההיענות הארצי היה נמוך משמעותית ועמד על 65.5%. בערב חג הפסח, שבו כזכור הוטל עוצר על כלל המדינה, 74.8% מהאזרחים שנכללים במדד נשארו באזור ביתם. 

חובה על חבישת מסכות
צילום: Miriam Alster Flash90, פלאש 90

האתר מציג גם את כמות הנסיעות בארץ ביחס לימים כתיקונם: לפי העדכון האחרון, ביום שבת אחוז הנסיעות בכבישי הארץ עמד על 28% בלבד לעומת תקופות רגילות. ביום שלישי האחרון, יום לפני ליל הסדר, עמד אחוז הנסיעות על 55% - נתון גבוה יחסית לערב הפסח עצמו שבו אחוז הנסיעות בתקופות רגילות היה 33%.

מפרסמי המדד ציינו כי הנתונים המופיעים באתר נאספים מכמה מקורות ונשארים אנונימיים, ללא אפשרות לשייכם לאנשים, בתים או רחובות מסוימים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות