אחרי התקלות באתר רשות המיסים והעיכובים בקבלת המענקים מהמדינה, 1.2 מיליארד שקלים עברו לחשבונות הבנק של העצמאיים עד לרגע זה - כך נודע היום (ראשון) ל-N12. מי שהגישו בקשה ראשונים ביום רביעי קיבלו את הכסף כבר בשישי - ויכלו לראות את המענק בחשבון יום לאחר מכן. לפי שעה, כך על פי רשות המיסים, אין כל עיכובים בקבלת המענקים והם מועברים לחשבון תוך שני ימי עסקים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

נטלי בן, בעלת בר קינוחים הבוטיק SWEET לי נטלי, קיבלה הבוקר לחשבון הבנק שלה 3,600 שקלים כחלק מהפעימה השנייה והשלישית של מענקי הסיוע. "הרגשתי טוב, קצת אוויר לנשימה", היא אמרה. "עדיין עולם האירועים נכנס למשבר ראשון וייצא אחרון. יש לי עסק של בר קינוחים שלא נראה שיחזור בקרוב. חודשים מרץ עד יוני זה בדרך כלל שיא האירועים, עכשיו הכל מבוטל".

עם זאת, יש מי שטרם קיבלו את הכסף. "אמריקה? זו בדיחה גדולה ועצובה", אומרת שרונה בן אור, עצמאית בתחום ההרצאות. "אני צריכה את הכסף הזה ומחכה שייכנס. המענק על כל הפעימות שלו לא מכסה משכורת מינימום".

קונים בסופר בקורונה
"אוויר לנשימה". אילוסטרציה | צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

מובילי קבוצת המחאה "אני שולמן" התייחסו לעיכובים ומסרו ל-N12: "על אף הצהרות הממשלה מרבית הכסף עדיין לא נכנס לחשבונות הבנק. בכל מקרה, לא מדובר במענה מספיק עבור העצמאיים בישראל".

174 אלף כבר קיבלו את המענק

על פי נתוני רשות המיסים מיום שישי, 174 אלף עצמאיים כבר קיבלו אישור לבקשות המענק במסגרת הפעימה השנייה של מענק הקורונה. 114 אלף מתוכם נמצאו זכאים גם למענק בפעימה השלישית ויקבלו תוספת של בין 700 ל-3,025 שקלים, שכן המחזור השנתי שלהם לא עולה על 300 אלף שקלים.

רשות המסים תעביר בסך הכל 900 מיליון שקלים לכל מי שנמצאו זכאים לקבלת מענקים בימים הקרובים.

בשבוע שעבר התברר שבקשות המענק של כ-30 אלף עצמאיים נמחקו בשל תקלה טכנית באתר, ועליהם להגיש אותה מחדש. אותם נרשמים קיבלו מרשות המסים הודעת טקסט בה נכתב: "בשל תקלה בקליטת הנתונים, לצערנו עליך להגיש שוב את הבקשה למענק".