פרסום ראשון: בעקבות פניות רבות אל הנשיא ראובן (רובי) ריבלין, בוחנים במשכן הנשיא מהלך להקלה על אזרחים שקיבלו קנסות בתקופת הקורונה - כך נחשף הערב (חמישי) במהדורה המרכזית. בבית הנשיא שוקלים קביעת מתווה יחד עם הגורמים המוסמכים שיאפשר להקל בקנסות על פי קריטריונים ברורים - עד כדי ביטול הקנס כולו. עם זאת, המתווה לא יכול על כלל מקבלי הקנסות ולא כולם ייהנו מביטול מלא.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מנתוני המשטרה עולה כי מאז התפרצות הנגיף נרשמו קנסות ל-55 אלף אזרחים. בתשובה לשאלתנו, הסבירו במשכן הנשיא שאחת האפשרויות שנבחנות היא קביעת מתווה יחד עם המשטרה ומשרד המשפטים שיאפשר להקל על אזרחים שקיבלו קנסות על פי קריטריונים ברורים שייקבעו עד כדי ביטול הקנס כולו.

עם זאת, יש להדגיש כי מדובר בהליך ראשוני של קביעת היתכנות למהלך הזה שמוביל הנשיא ריבלין. גם אם המהלך הזה יאומץ ויאושר במלואו, ברור שהוא לא יחול על כל מקבלי הקנסות ושלא כולם ייהנו מביטול מלא של הקנסות שקיבלו.

מ
מפכ"ל המשטרה מוטי כהן | צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות

בתחילת החודש יצא הנשיא ריבלין אל המחסומים בהם פועלים יחד חיילי צה"ל, שוטרי משטרת ישראל ולוחמי מג"ב והודה להם על פועלם למען שמירת הסדר. "במאבק הזה אתם שומרים עלינו, שוטרים ושוטרות, מתנדבים ומתנדבות, בירוק ובכחול, כולכם למען הבריאות של כולנו", אמר הנשיא לכוחות הפועלים במחסומים השונים לאור הגבלות הקורונה.

"אנחנו מתמודדים עם משבר בריאותי שמדינת ישראל לא ידעה כמותו", המשיך הנשיא. "במשבר הזה, צוותי החירום ובתוכם כוחות צה"ל, מג"ב והמשטרה - משרתים סדירים לצד מתנדבים - ניצבים בחזית. חזית ההגנה על שלום הציבור ובריאות הציבור. פעם אחר פעם אתם מוכיחים שאתם עומדים בכל אתגר למען אזרחי ישראל כולם. גם במחיר סיכון הבריאות האישית שלכם".

הנשיא הוסיף כי הוא מבין שהם פוגשים לא פעם אזרחים כועסים מול מגבלות התנועה הקשות והדגיש: "אני סומך על התבונה, הבגרות ויכולת ההכלה שלכם".

בטרם יצא הנשיא אל המחסומים, נועד בבית הנשיא עם מ"מ מפכ"ל המשטרה ניצב מוטי כהן והשר לביטחון פנים גלעד ארדן אשר עדכנו אותו במצב הכוחות ותפקודם בשטח. במהלך הפגישה חיזק הנשיא את ידי מ"מ המפכ"ל והשר על העבודה הנעשית ברחבי הארץ במסגרת אכיפת התקנות. כמו כן, ציין הנשיא לטובה את אורך הרוח שמפגינים השוטרים בכל נקודות החיכוך עם הציבור.