בדיקת קורונה בדרך לחופשה: האם החזרה לשגרה ופתיחת אתרי הנופש באילת תחייב מכל הבאים בשערי העיר הדרומית לעבור בדיקת קורונה? זו היוזמה עליה שוקדים לאחרונה בעיריית אילת - כך פרסמנו הערב (רביעי) לראשונה ב"תוכנית חיסכון". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בעיריית אילת שוקלים לחייב את כל הנופשים שייכנסו בשערי העיר (לא התושבים שמתגוררים בה) לעבור בדיקת קורונה מהירה באמצעות משאף – אותה המצאה ישראלית שנמצאת ממש בימים אלה בשלבי פיתוח מתקדמים. המטרה: להיערך לגל התפרצות שני אפשרי של הנגיף, מבלי שיוביל לסגירה מוחלטת של העיר.

חופשה בצל הקורונה באילת: כך ייראה הנופש הבא שלכם במלון  

ובתוך כך, בירת הנופש של ישראל נערכת לפתיחת עונת התיירות בצל הקורונה. לשם כך, ראש העירייה מאיר יצחק הלוי, המועצה לביטחון לאומי  ומשרדי הממשלה, גיבשו את תוכנית "העיר הירוקה" – כזו שתעניק תו ירוק שיאפשר לכל  אתרי התיירות  וחופי הים בעיר לפעול.

נערכים לעונת התיירות בצל הקורונה באילת (צילום: החדשות12)
מודדים מרחק בין שולחנות במסעדות | צילום: החדשות12

בחופי הים מכינים ערכה לכל מבקר עם מגבת ומסכה מתנה. אם תרצו לצפות בסרט, במופע או בהצגה - ראש העיר הנחה להקים מתחם דרייב אין - מופעים שאותם יראה הקהל דרך הרכב. וגם החוויה במסעדות  צפויה להשתנות: מעבר להנחיות של משרד הבריאות, הוחלט לאפשר הוצאת שולחנות לרחובות כדי  לשמור על הריחוק החברתי.

בנוסף, בונים בעיר אפליקציה מיוחדת באמצועתה הנופשים ינהלו את החופשה שלהם בעיר שצפויה לכלול ביצוע צ'ק אין במלונות, באטרקציות ובמסעדות ואף לבדוק מה מצב התפוסה בחופי הים. 

נערכים לעונת התיירות בצל הקורונה באילת (צילום: החדשות12)
המתחם שיוקצה ל"דרייב אין" בעיר | צילום: החדשות12

 

כפי שזה נראה, החופשה בשגרת הקורונה תהיה בטוחה לגמרי אבל גם שונה מכל מה שהכרנו. אם תרצו להזמין מקום לחג השבועות בסוף השבוע הבא,  המחירים עדיין גבוהים במיוחד. במלון הרודס - המחיר  לסוף שבוע לזוג עומד על 4,000 שקלים וכך גם במלון יו קורל ביץ'. לעומת זאת, שבוע לאחר החג, המחירים נחתכים. לדוגמה, בקלאב הוטל – המחיר הוא 1,200 שקלים.