ביקורת חריפה נגד נתניהו – מתוך הממשלה: שרים בכירים אומרים היום (ראשון) בקשר להחלטות האחרונות שהתקבלו סביב התפשטות הקורונה כי נתניהו מונע מהרצון שלא להרגיז את החרדים ומושפע מכך בניהול המשבר. בלשכת ראש הממשלה דוחים את הטענות. בינתיים, השר ארדן בחר להימנע בהצבעה על ההחלטה לקחת את כל השבים מחו"ל לבידוד ישר מנתב"ג. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המילים הקשות שהופנו מצד השרים נובעות בין השאר בשל ההתלבטויות סביב הסגר בירושלים וכן סוגיית נתב"ג. לתחושתם, נתניהו נותן את הטון לדרישות שותפיו החרדיים ליצמן ודרעי, דבר שלא בהכרח מוביל להחלטות הנכונות ביותר בטיפול במשבר הקורונה.

במקביל, אירוע מעניין התרחש בישיבת הממשלה, כששר הפנים גלעד ארדן בחר שלא להצביע יחד עם הממשלה בהחלטה על חיוב השבים מחו"ל להיכנס לבידוד במלוניות – ונמנע. בתוך הישיבה, אמר השר ארדן כי המדיניות הזו מנוגדת להיגיון, וכי לשיטתו הממשלה מתעסקת בטפל ולא בעיקר – שהוא כמות המדביקים שחולים בקורונה ונמצאים בתוך הבתים שלהם.

כפי שדיווחנו באולפן שישי, שר הפנים אריה דרעי החליט כי לא ניתן יהיה לכפות על תושבי בני ברק החולים לצאת לבידוד מחוץ לביתם. השר ארדן ככל הנראה מתכוון לכך שהחולים המעטים ששבים מחו"ל, המהווים אחוזים בודדים מכלל הנדבקים, נלקחים לבידוד על חשבון המדינה. זאת בעוד למעלה מ-6,000 אנשים המאובחנים כחולי קורונה לא נלקחים לאשפוז. לטענתו, לא מטפלים בשורש הבעיה ולכן הוא החליט להימנע.

מלשכת ראש הממשלה נמסר: "דוחים את טענות השר העלום. ההחלטות שקיבל ראש הממשלה נתניהו הציבו את ישראל בצמרת המדינות המובילות בעולם בהתמודדות בקורונה עם שיעור תמותה והידבקות מהנמוכים ביותר בעולם ושיעור בדיקות לנפש מהגבוהים בעולם. כפי שדיווחתם ביום שישי - בדיון שהתנהל בסוף השבוע, ראש הממשלה אמר כי לא יסכים לקבל  כל טיעון שלא יהיה ענייני או בריאותי".