בתי העלמין ננעלו: כחלק מהמגבלות שאישרה הממשלה, ננעלו היום (רביעי) בשעה 16:00 בתי העלמין, במטרה למנוע התקהלויות במהלך יום הזיכרון. למשפחות השכולות הותר להגיע להתייחד עם יקיריהן במשך הימים האחרונים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בתוך כך, בג"ץ דחה היום את עתירת המשפחות השכולות, שדרשו לבטל את האיסור. השופטים נימקו את החלטתם בכך ש"גובש תוך התייעצות של גורמי המקצוע באגף משפחות, הנצחה ומורשת במשרד הביטחון עם המועצה הציבורית להנצחת החייל, וגם ארגון משפחות נפגעי פעולות האיבה לא הביע הסתייגות ביחס להסדר".

"היוועצות זו היא בעלת חשיבות, ויש בה כדי לתמוך במסקנה כי ההסדר שנקבע הוא מידתי ומאזן בצורה סבירה בין הפגיעה הכואבת בזכויות המשפחות השכולות וברגשותיהן, לבין הצורך להגן על בריאותן ועל בריאות הציבור", סיכמו השופטים.

בשעה 20:00 יתחילו אירועי הזיכרון הממלכתיים עם הישמע צפירה בת דקה. הטקסים הממלכתיים יתקיימו השנה ללא נוכחות קהל. מחר ב-11:00 תישמע צפירה בת שתי דקות, ולאחר מכן יעבור מטס חיל האוויר מעל להיכל הזיכרון בהר הרצל שבירושלים במהלך הטקס המרכזי לציון יום הזיכרון. 

מחר בשעה 17:00 יחל הסגר לקראת יום העצמאות, בדומה לזה שהתקיים בליל הסדר. במסגרת ההגבלות החמורות ייאסר על הציבור לצאת מהבתים עד לשעה 20:00 ביום רביעי, מלבד להצטייד בתרופות ובמוצרים ושירותים חיוניים. ניתן יהיה לצאת להתרעננות ברדיוס של 100 מטרים בלבד מהבית, והתחבורה הציבורית תופסק כליל.