הרשת מתגייסת למען טטיאנה ז"ל: בצל הארכת מעצר של בן זוגה החשוד ברצח, היום (ראשון) נפתח קמפיין מימון המונים כדי לגייס 20 אלף שקלים שבאמצעותם ניתן יהיה לשלם על העברת גופתה לקבורה באוקראינה כדי שבני משפחתה יוכלו ללוות אותה בדרכה האחרונה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לטטיאנה, שנרצחה לפי החשד על-ידי בן זוגה, לא היו חברים רבים בישראל. מי שהחליטה לנסות ולסייע בהטסת הגופה היא קטי, תושבת העיר וחברת מועצת העיר, שכלל לא הכירה אותה. "אני גרה לא רחוק ממקום הרצחה של טטיאנה. וכמו באירועי רצח נשים רבים הרצח הזה הכה בי בבטן. לא הכרתי את טטיאנה, אבל משהו במקרה הזה הוא שונה - אם יש משהו שחודר לנשמה כמו סכין היא המחשבה על הבדידות שלה. היא הייתה לבד בחייה. בואו לא נשאיר אותה לבד גם במותה".

"גופתה של טטיאנה עדיין לא שוחררה לקבורה. אין דורש אז מחכים. לפני מספר ימים חברתה סופי הצליחה לאתר את בני משפחתה באוקראינה, והם מבקשים להטיסה לקבורה בארץ הולדתה. שיהיה מישהו שיעלה לקברה. מישהו שילווה אותה בדרכה האחרונה", הוסיפה קטי בעמוד התרומות. "בבקשה עזרו לנו להעניק לטטיאנה ולבני משפחתה את הדרך להיות יחד בסיום הסיפור הנורא הזה".

הנרצחת בבת ים טטיאנה חייקין
הנרצחת בבת ים טטיאנה חייקין | צילום: באדיבות המשפחה

בעמוד הקמפיין נכתב כי "לטטיאנה לא היה כמעט קשר עם העולם שמחוץ לדירה שבה גרה עם בן זוגה המתעלל, הוא לא אישר לה אינטרנט בטלפון הנייד. הוא שלט בכל צעד ובכל מחשבה שלה, שלט והתעלל במשך שנים עד לסופה הטרגי. גופתה של טטיאנה עדיין לא שוחררה לקבורה. אין דורש אז מחכים. לפני מספר ימים חברתה סופי הצליחה לאתר את בני משפחתה באוקראינה, והם מבקשים להטיסה לקבורה בארץ הולדתה. שיהיה מישהו שיעלה לקברה. מישהו שילווה אותה בדרכה האחרונה".

החשוד ברצח בבת ים
החשוד ברצח בבת ים

הבוקר האריך בית משפט השלום בת"א בשמונה ימים את מעצרו של איגור צ'פיקוב של טטאינה שנרצחה בסוף השבוע שעבר בדירתם בבת ים. בדיון חשף נציג המשטרה כי הרצח בוצע כמה ימים לפני שצ'פיקוב דווח על כך למשטרה. בשבוע שעבר דיווחנו כי חייקין העידה נגד צ'פיקוב במשטרה בעבר. על פי החשד, צ'פיקוב התקשר למשטרה שלוש פעמים ובפעמיים הראשונות מסר כתובת שגויה לשוטרים. בשיחה שלישית הוא מסר את הכתובת הנכונה ואמר: "רצחתי את אשתי לפני יומיים". שם לבסוף מצאו השוטרים את גופתה של חייקין ז"ל ועליה סימני אלימות קשים.

רצח ידוע מראש: העדויות של טטיאנה חייקין ז"ל במשטרה נגד בן זוגה

בשבוע שעבר פורסמו במהדורה המרכזית העדויות הקשות במשטרה של טטיאנה חייקין ז"ל. כבר לפני חמש שנים סיפרה טטיאנה לחוקרי המשטרה על האלימות היום יומית שחוותה מצד בן זוגה: "איגור מכה אותי כל יום. חמש שנים שאנחנו יחד. הוא נותן לי סטירות, הוא דוחף אותי, זה קורה כל יום כבר חמש שנים".

קריאת העדויות של טטיאנה, שהייתה אז בת 45, מגלה מציאות קשה וכואבת, חיים רוויי אלכוהול ואלימות קשה. "אני ואיגור רבנו", סיפרה טטיאנה לחוקרים בזמן שהיא מאושפזת בבית החולים אחרי שצ'פיקוב תקף אותה. "רבנו והוא צעק עליי ואמר לי 'הלוואי שתמותי', ואז איגור הלך למטבח ואז הוא חזר ונתן לי מכה שפגעה בראש שלי. אחרי המכה אני התעלפתי ואני לא זוכרת כלום - התעוררתי בוולפסון".

לחצו כאן לקמפיין מימון ההמונים להטסת גופתה של טטיאנה ז"ל