החופשה הקצרה בדרום שאליה נסע מנכ"ל משרד הבריאות היוצא, משה בר סימן טוב, כללה גם ביקור עבודה סודי - שעשוי להוביל לשינוי במצב ענף התיירות. הוא ביקר במלון בראשית שבמצפה רמון לקראת הפתיחה הצפויה של המלונות בחג השבועות. לאחר הסיור, שוחחו בר סימן טוב ומנכ"ל משרד התיירות וסיכמו כי ביום שלישי יעשו הערכת מצב מחודשת, אם לא תהיה עלייה בתחלואה. מדובר בביקור ראשון של נציג משרד הבריאות במלונות ישרוטל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הסיור של מנכ"ל משרד הבריאות לא היה רשמי, ותואם תוך זמן קצר עם מנכ"ל משרד התיירות אמיר הלוי בהמשך לבילוי משפחתי של בר סימן טוב במכתש רמון. הלוי הציע לבר סימן טוב לנסוע לראות מקרוב את מלון בראשית שנמצא סמוך למקום שבו בילה עם משפחתו. מנכ"ל משרד הבריאות קיבל את ההצעה ונסע להתרשם ממוכנות בתי המלון לקבלת אורחים עם מגבלות הבריאות.

לאחר הביקור, מנכ"ל רשת ישרוטל ליאור רביב סיפר כי בר סימן טוב התרשם מהמוכנות של המלון, ואמר שהמלונאים מקווים שמשרד הבריאות יקבל את המתווה לחזרה לשגרה.

כרגע ישנה הסכמה עקרונית ביו משרד התיירות למשרד הבריאות כי הפתיחה של המלונות תהיה לקראת חג שבועות, אך עד עתה לא הוחלט מתי יינתן אישור למלונות לפעול עם חדרי אוכל ובריכות. משרד הבריאות רוצה להתיר כניסה לבריכה על בסיס אדם אחד על כל עשרה מטרים, כלומר 30 איש בבריכה אולימפית. משרד התיירות לוחץ להסכמה של כניסה על פי משפחות גרעיניות.

אפשרות נוספת שנבחנת היא ליצור בבריכות הפרדות פיזיות בין האורחים, קצת כמו אלה שקיימות בבריכות דגים. המטרה היא לאפשר כניסה גם במשפחה גרעינית וכך להגדיל את כמות האנשים. בחדרי האוכל צפויה חלוקה לחדרי אוכל משניים במטרה לשמור על ריחוק חברתי של בין מטר וחצי לשני מטר, ולא תהיה הגשה בבופה. 

חלק מהמלונאים כמו מנכ"לית מלונות פתאל איימו בימים האחרונים כי אם לא ייתנו להם זמן סביר להתארגן עד הפתיחה ואישור לפתיחת בריכות עם כמות אנשים מספקת, הם לא ייפתחו בשבועות אפילו את מעט המלונות שהכריזו שייפתחו.

ליאור רביב, מנכ"ל רשת ישרוטל, אמר ל-N12: "נכנסנו ראשונים למשבר, יוצאים אחרונים. לאור מצב התחלואה הגיע הזמן לפתוח, אין סיבה להמשיך עם הסגר על ענף התיירות, אנחנו בזמן פציעות". עוד אמר: "חייבים להחזיר את 5,500 עובדי ישרוטל לעבודה ואת כל 40,000 עובדי המלונות בכלל".