כשהעובדים של הסטרט-אפ HEALTHY.IO התכנסו לשמוע מה יש להנהלה לספר להם, הם לא דמיינו שהבשורה תהיה שהחברה שלהם קנתה את סקנדו, המתחרים הכי גדולים שלהם מעבר לים. זו נקודת ציון חשובה עבור החברה, בדרך כלל אנחנו עדים לחברות בעמק הסיליקון שקונות חברות ישראליות, נקודת המפנה הזאת שייכת למוצר שהם מפתחים: ערכה ביתית לבדיקות שתן. מאחורי הרעיון הזה עומד יהונתן אדירי, עוד לא בן 40.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הרעיון לסטארט המצליח הגיע מכיוון לא צפוי. "ההורים שלי היו בטיול בסין, זה היה ב-2013. קיבלנו טלפון מאבא שלי, אימא שלי שם נפלה", סיפר יהונתן. "חושבים שיש לה צלעות שבורות, אנחנו כנראה עוד 48-24 שעות נטוס להונג קונג לעוד בדיקות. אמרתי לאבא שלי: 'תשמע, תצלם את הסי-טי ותשלח לי'".

את הצילומים הוא מעביר לאחד מרופאי הטראומה של פרס שמפענח אותם אחרת לגמרי מעמיתיו הסינים. הוא ממהר להזהיר את יהונתן שאימא שלו לא תעז לעלות בימים הקרובים על מטוס, הריאות שלה עלולות לקרוס והיא עלולה למות.

"אני זוכר את עצמי סוגר את הטלפון, אמרתי: 'זה לא יכול להיות'. יכול להיות שאנחנו עכשיו סגרנו איזה מעגל עם איזה תמונות מאייפון 4S וזה, ורופא ראה, ויש פה פער כזה גדול באבחנה", אמר יהונתן. "פתאום היה לי איזשהו קליק כזה שאמרתי: "בוא'נה, רגע, רגע, אפשר להפוך את המצלמה הזאת לסורק באיכות רפואית".

ככה נולדה HEALTHY.IO. הוא גייס משקיעים, אסף מומחים, אנשי רפואה וטכנולוגיה, והקים את החברה שמונה היום 150 עובדים. בסטרטאפ שלו הושקעו כבר 90 מיליון דולר.