השווקים נפתחו - המבקרים מתקשים לעמוד בהנחיות: בהתאם להקלות החדשות, הבוקר (חמישי) נפתחו השווקים, הקניונים וחדרי הכושר ברחבי הארץ. אך בתמונות שהגיעו ל-N12 משוק מחנה יהודה בירושלים, נראה שהמבקרים בכניסה לשוק עומדים בצפיפות בתורים ארוכים וללא שמירת מרחק. בעלי הבסטות זעמו על המצב: "סגור - אין שוק", צעקו. "כל האנשים פה בתור לא ייכנסו - זה לא נקרא פתוח. תראו איך הם עומדים בצפיפות".  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"הם מבוגרים שבאים בשני אוטובוסים", המשיך אחד מבעלי הבסטות. "הם צריכים לעמוד ככה בשמש?! תפתחו את השוק! הוא גדול ויש מקום לכולם". עובד אחר בשוק צעק לעבר העוברים ושבים: "יהיה לכם קורונה. אני אומר לכם - לא ביבי ולא משרד הבריאות. מי שעומד בתור הזה יידבק, בואו תיכנסו לשוק, פה אתם חופשיים, פה אפשר. תפרצו את המחסום". מאוחר יותר החלו השוטרים לחלק קפה קר ובקבוקי מים לאנשים שעומדים בתור. 

שוק מחנה יהודה נפתח
שוק מחנה יהודה, הבוקר

לפי הנחיות משרד הבריאות לפתיחת השווקים, כניסת האנשים למתחם מוגבלת כך שבכל עת לא ישהו אנשים באזור הפתוח לציבור ביחס של יותר מאדם אחד לכל 20 מ"ר. ההנחיות אמורות להיאכף על ידי העיריות שיווסתו את מספר המבקרים בשוק בכל פעם. במקום אף מוצב שלט שמודיע מהו מספר השוהים המותר במקום. כמו כן, לפי ההנחיות יש להקפיד על שמירת מרחק שני מטרים בין אדם לאדם תוך סימון מקומות לעמידה, מה שנכון לשעה זו לא נראה שמתקיים בפועל. 

בנוסף, ברחבי השוק מפוזרים מתקנים עם חומר לחיטוי ידיים, ולא מתאפשרת ישיבה לצורך אכילה של המבקרים, כמו גם איסור כניסה לשוק על אלה שאינם חובשים מסכה

ראש עיריית ירושלים משה ליאון אמר הבוקר בפתיחת שוק מחנה יהודה: "שמרו על ההנחיות על מנת שנוכל להמשיך לעבוד והסוחרים סוף סוף ימכרו וירוויחו את לחמם".

עיריית תל אביב כבר הודיעה שגידרה את הכניסות לשוק הכרמל ושוק התקווה, הדביקה מדבקות עמידה במרחק, חילקה פליירים עם הנחיות לבעלי הדוכנים ותלתה כרזות ועליהן הנחיות משרד הבריאות בכניסות לשווקים.

בנוסף, בעיריית תל אביב הודיעו כי תופעל מערכת כריזה בשווקים שתזכיר בכל חצי שעה למבקרים לחבוש מסכה, ובמקום יסיירו פקחים שיוודאו שאכן ממלאים אחר ההנחיות.

כרמל שאבו יו"ר שוק רמלה הזמין את הלקוחות להגיע: "השוק פתוח ובטוח, אתם יכולים לבוא לעשות את הקניות אנחנו נשתדל כמה שיותר לשמור מרחק ולשים מסיכות. היום נתחיל מחדש נראה איך אנחנו מתקדמים ונפתח בצורה הכי יפה אני מקווה. ייקח זמן עד שהלקוחות יתרגלו ולחזור לשגרה ייקח איזה שבועיים שלוש".