התינוק בן ה-5 שבועות שאובחן כחולה קורונה, הגיע אתמול (רביעי), בערב ליל הסדר, לבית החולים שיבא תל השומר ובדיקתו נמצאה חיובית. מצבו הוגדר טוב לאורך היום, ולא נשקפה סכנה לחייו – אולם מצבו החל להידרדר בשעות האחרונות, כשהוא סובל מדלקת בשריר הלב. ד"ר איתי פסח, מנהל מערך הטיפולים הנמרצים בשיבא: "מצבו כרגע בינוני. הוא בהכרה ונושם בכוחות עצמו". האב של התינוק: "כל מה שנשאר לנו זה רק להגיד תודה לאנשים המוערכים האלה שעושים מה שעושים".

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"התינוק התקבל בשעות הבוקר המוקדמות. הוא עבר להמשך טיפול ביחידה לטיפול נמרץ כאן במתחם הקורונה. מצבו כרגע בינוני. הוא בהכרה ונושם בכוחות עצמו", אמר פסח. "אין הרבה תיאורים של ילדים בגיל הזה שמפתחים מחלה משמעותית. מוקדם להגיד שהכול קרה בגלל הקורונה, אנחנו ממשיכים לבדוק אותו".

אב התינוק הודה לצוות הרפואי שעודד אותו. "פנה אלי אישית מנהל בית החולים וכל כך חיזק אותי ואת אישתי", אמר. "אנחנו יודעים שהילד הקטן הזה מקבל טיפול הכי מסור בעולם והכי מתאים וכל מה שנשאר לנו זה רק להגיד תודה לאנשים המוערכים האלה שעושים מה שעושים".

חולה קורונה בבית החולים
צילום: יוסי זמיר, N12

ייתכן שהתינוק סבל מבעיה רפואית טרם נדבק בקורונה. על פי הערכות, הוא נדבק מבן משפחה קרוב שנמצא איתו כמלווה ביחידה לטיפול בחולי קורונה בבית החולים. התינוק אושפז במתחם למקרים מיוחדים שהוקם ביחידת הקורונה בבית החולים תל השומר. ביחידה נמצאים גם מומחה לטיפול נמרץ ילדים וגם צוות ממחלקת הילדים שמראש שולבו ביחידת הקורונה. משפחתו של התינוק, ביקשה להודות לצוותי הרפואה שמטפלים בו.  

ישנן גם חדשות טובות היום בגזרת המאבק בנגיף, במיוחד על רקע הדיווחים על מתים נוספים מבתי אבות ברחבי הארץ: מהמרכז הרפואי לגליל בנהריה עדכנו היום ששלוש קשישות בנות 91, 96 ו-97 שנדבקו בנגיף הקורונה - החלימו לגמרי. השלוש שוחררו מבית החולים וחזרו לבית האבות בעיר.

על בסיס העדכון האחרון של משרד הבריאות, שפורסם הבוקר, מספר חולי הקורונה בישראל עומד לפי שעה על 9,755 בני אדם - עלייה של 351 מקרים מאומתים ביממה האחרונה. במהלך היום התווספו למניין המתים עוד 6 בני אדם שהלכו לעולמם בעקבות הנגיף, ובכך מספרם הכולל מגיע ל-79. 165 מהחולים מוגדרים במצב קשה, ומספרם של אלו הזקוקים להנשמה, מתייצב על 119 נכון לשעה זו.

 השתתף בהכנת הכתבה: אור רביד