מאבק המתמחים: בהמשך לכתבה במהדורה המרכזית - שר הרווחה איציק שמולי העלה אמש (שבת) פוסט שבו הודיע: אלחם בתנאי ההעסקה הפוגעניים של המתמחים ואאריך את ההיתר המאפשר עבודה בעצימות כזאת בחצי שנה בלבד, בניגוד לשנה כפי שתוכנן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

את הפוסט שיתף גם ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ. שר הרווחה כתב כי "אין בכוונתי לתת צ'ק פתוח להמשך ההעסקה הפוגענית של המתמחים ברפואה. מחאתם מוצדקת מאין כמותה: אי אפשר לצפות מאדם לעבוד במשך 26 שעות ברציפות ולהחזיק מעמד לאורך זמן".

"הפעם יש לנו הזדמנות לחולל שינוי ואני אחתור לכך"

"לכן, דחיתי את הבקשה למתן היתר ארוך וגורף להמשך ההעסקה הנוכחי. במקום זאת, הנחיתי את הצדדים לגבש תוך זמן קצר מתווה חדש שיביא בחשבון את הדרישה הגוברת והצודקת לקיצור התורנות, כך שתמשיך להיות מקצועית אך גם הגונה ואנושית יותר. מדובר באינטרס ציבורי חשוב: מתמחים רעננים יותר זה אומר גם מערכת בריאות טובה יותר עבור כלל אזרחי המדינה", הוסיף. 

לדברי השר, "עד היום משרד העבודה לא התערב באופן משמעותי בתהליך, אבל הפעם יש לנו הזדמנות לחולל שינוי ואני אחתור לכך. לפיכך, ההסכם יוארך במספר חודשים בלבד כשלכל ברור שהתנאי לאישור קבע חייב יהיה לכלול את תיקון העוול המתמשך. בפרק הזמן הזה נקבל תוך 3 חודשים עקרונות למתווה חדש ותוך 5 חודשים יוצג מתווה סופי, שיצטרך לקבל את אישור משרד העבודה והרווחה. כל זאת צריך להתבצע לצד קיום פיילוטים למשמרות קצרות יותר אשר יסייעו בגיבוש המלצות אפקטיביות ומבוססות". 

‎‏ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ שיתף את הפוסט שכתב שר הרווחה וכתב: "איציק צודק, שוחחנו בנושא והנחיתי אותו לפעול ביחד עם כל הגופים הנוגעים בדבר לגיבוש פתרון עבור המתמחים".