נתניהו ייכנס שוב לבידוד: לאחר הודעת משרד הבריאות הלילה (חמישי), לפיה שר הבריאות יעקב ליצמן אובחן כחולה קורונה - ראש הממשלה, ששהה בקרבתו לאחרונה, ייאלץ להיכנס שוב לבידוד - עד יום רביעי הקרוב, ערב חג הפסח. נתניהו שהה לצד ליצמן לפני 8 ימים, בעת שמסרו יחד הצהרה משותפת לציבור.
 
הבוקר נודע שמנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן-טוב יוכנס לבידוד לאחר שבא במגע עם ליצמן - וכמותו גם ראש המוסד יוסי כהן. ראש המל"ל מאיר בן-שבת הכניס עצמו לבידוד עוד בטרם קיבל הנחיה ממשרד הבריאות, לאחר ששהה באותו חדר עם ליצמן. שרים וח"כים מסרו בשיחות עם N12 כי הם מחכים להוראות משרד הבריאות ולהנחיות קצין הכנסת אם גם עליהם להיכנס לבידוד.

"מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב ייכנס לבידוד בעקבות ההודעה על כך שהשר ליצמן אובחן חיובי וימשיך לנהל את האירוע ממתקן בידוד בשיבא", נמסר הבוקר ממשרד הבריאות. "בר סימן טוב ישהה בבידוד במתקן ייעודי הכולל חדר עבודה ואמצעי תקשורת מתאימים".

משה בר סימן טוב
ימשיך לנהל את המשבר בתנאי בידוד. בר סימן טוב | צילום: פלאש 90"התכוננו לאפשרות כזאת ונערכנו בהתאם", אמר בר סימן-טוב. "אני אמשיך לנהל את האירוע יחד עם חברי להנהלה באמצעים דיגיטליים. רצף השליטה על האירוע ימשך.
הצורך להיכנס לבידוד יכול לקרות לכולנו וחובה עלינו להישמע להוראות. מכאן אני ממשיך לקרוא לאזרחי ישראל לשמור על ההנחיות משרד הבריאות". 

גם צוות לשכת שר הבריאות נכנס לבידוד בעקבות ההודעה על אבחון חיובי לקורונה של השר ליצמן. צוות יועציו, עוזריו ועובדי המזכירות בלשכת השר, ממשיכים לעבוד מביתם ויקיימו קשר טלפוני רציף ככל שיידרש עם השר, שממשיך לנהל את האירוע מביתו באופן מלא.

גם פרופ׳ סיגל סדצקי, ראש שירותי בריאות הציבור תיכנס לבידוד ותמשיך לעבוד ולנהל את האירוע דרך אמצעים טכנולוגיים גם בעת הבידוד. ״האמצעי היעיל ביותר לבלימת והאטת המגיפה הוא בידוד האנשים שעלולים להיות בסיכון להמשך הפצת המחלה", אמרה. "שרשרת העבודה במערכת הבריאות נמשכת וכולנו נמשיך לעבוד ולנהל את האירוע גם דרך אמצעי תקשורת מרחוק שלשמחתנו זמינים בימים אלה״. 

 ליצמן נפגש עם שורת בכירים בצמרת המדינה 

בהודעת משרד הבריאות הלילה נמסר שליצמן, בן 71, ורעייתו נדבקו בקורונה וכי שניהם חשים בטוב, הועברו לבידוד והשגחה בהתאם להנחיות. ליצמן נפגש בשבועיים האחרונים עם מרבית צמרת המדינה. בין הגורמים שנפגשו עמו לאחרונה: ראש הממשלה, ראש המל"ל, שרים, מנכ"לי משרדי הבריאות והאוצר ובכירים במשרד הבריאות. ליצמן גם נכח בכנסת בהצבעה על בחירת בני גנץ כיו"ר הכנסת.

סימן טוב, ליצמן וביבי
צילום: Flash 90

ליצמן נפגש בשבועיים האחרונים גם עם האדמו"ר מגור, הרב יעקב אריה אלתר, בן ה-80 ועם האדמו"ר מבעלז, הרב ישכר דב רוקח, בן 72 - כך אישר ל-N12 גורם בסביבתו של האדמו"ר מבעלז.

הפגישה עם האדמו"ר מבעלז התקיימה ביום רביעי שעבר ואילו זו עם האדמו"ר מגור ביום שני האחרון. במהלך הפגישה ישב השר ליצמן במרחק של 4-5 מטרים מהאדמו"ר מבעלז, וכן כי האדמו"ר נבדק לקורונה והשבוע קיבל תוצאה שלילית. 

מנתוני חקירה אפידמיולוגית עולה כי על פי הנחיות משרד הבריאות האדמו”ר מגור אינו נדרש להיכנס לבידוד בעקבות האבחון החיובי לקורונה של שר הבריאות יעקב ליצמן. השניים נפגשו לפני 12 יום במרחק שמעל 2 מטר והוראות המשרד נשמרו בקפידה.

בהכנת הידיעה השתתף כרמל ליבמן