כפי שדיווחנו ב-N12, לפני כ-3 שבועות קיבלה נערה בת 14 הודעה שיצאה חיובית בבדיקת קורונה – למרות שמעולם לא עברה בדיקה כזאת. היום (חמישי), אותה נערה קיבלה הודעה נוספת שאומרת שהיא חולה, זאת למרות שדבר לא השתנה – והנערה לא עשתה בדיקה, ולא סובלת מתסמינים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מחדל הבדיקות בבתי האבות שנחשף בשבועות האחרונים מתחבר גם למחדל הבדיקות הכללי; לא רק שיש בעיה עם הכמות אלא גם עם אופן הביצוע. המקרה הזה מצטרף למקרים נוספים בהם בדיקות נאבדו, או הודעות המבשרות לאדם שהוא אובחן כחולה – למרות שכלל לא נבדק.
 
לפני 3 שבועות קיבלה נערה בת 14 הודעה שהיא נמצאה חיובית לקורונה. האם התקשרה לברר את העניין עם משרד הבריאות, וזה הפנה אותה לקופת החולים. היום – קיבלה שוב את אותה הודעה: הבת שלך חלתה בקורונה. היא סיפרה שביתה בחרדות, ומתקשה לתפקד בעקבות ההודעות החוזרות.


 
"היא מעולם לא עשתה בדיקה, מעולם", סיפרה אימה של בת ה-14, ל'. "לא משטח גרון, לא מתלוננת על שום סימפטומים. כל גורם שאני פונה אליו פשוט אומר לי 'טוב אנחנו נבדוק, אנחנו נחזור אלייך'".
 
"מגדירים את הבת שלי כחולה למרות שהיא מעולם לא נבדקה, אבל פעמיים פספסו פה פנייה של אדם שהוא באמת חולה. זה לא הגיוני שטועים על אותו אדם כמה פעמים. זו כבר לא טעות, זה מחדל. אפשר לטעות פעם אחת, אבל כשזה רצף של אירועים – זה כבר אומר דרשני".
 
בפעם הראשונה שהנערה קיבלה הודעה שהיא חולה בקורונה, אימה התקשרה למשרד הבריאות וניסתה לברר על מה העניין, אבל שם התעקשו שהמידע הזה נכון – ושביתה עברה את הבדיקה ונמצאה חיובית. האם ניסתה להשיג את משרד הבריאות, שאמר שאולי מדובר בטעות בהקלדה.

מעבדת קופת חולים לאומית
מעבדת קופת חולים לאומית | צילום: פלאש 90


 
אחרי ההודעה הראשונה, בת ה-14 סיפרה לכתבת N12 על הרגע שבו אימה בישרה לה שהתקשרו ממשרד הבריאות: "אפילו אמרו לי שקיבלתי מספר חולה, 1898", אמרה וסיפרה על החשש לצאת מהבית בגלל שלכאורה עליה להיות בבידוד. "אם אני אצא מהבית ויתפסו אותי, ויגידו לי 'מה את עושה בחוץ את אמורה להיות בבידוד?".
 
"אני בלחץ מזה. זה מפחיד אותי", אמרה בחשש. "כל דפיקה שמתקתקת לי על הדלת אני ישר מפחדת חושבת שזה יכול להיות הם שיכניסו אותי לבידוד בכוח, אני לא יודעת מה קורה".