הרב ישעיהו הבר הלך הלילה (חמישי) לעולמו ממחלת הקורונה. הוא אושפז בשבועות האחרונים בבית החולים הדסה בירושלים ולמרות שהבוקר דווח על שיפור במצבו, הוא הדרדר במהירות ומת. בשנת 2009 ייסד את עמותת "מתנת חיים" שמטרתה היא לסייע במציאת תורמי כליות אלטרואיסטים לטובת חולי כליות בישראל. הלווייתו נערכה הלילה בירושלים. ראש הממשלה נתניהו: "בזכותו זכו מאות אנשים בישראל לחיים חדשים, מופת של אנושיות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הוא נדבק בנגיף הקורונה לפני כשבועיים ואושפז בבית החולים הדסה לאחר שמצבו הדרדר במהירות. הרב אברהם ישעיהו הבר נולד בתל אביב בשנת 1965 ולמד בישיבת פוניבז. בשנים האחרונות הוא התגורר בשכונת הר נוף בירושלים עם אשתו רחל ושני ילדיו.

ראש הממשלה נתניהו ספד לו, וכתב בחשבון הטוויטר: "אני מבקש להביע צער עמוק על פטירתו של הרב ישעיהו הבר, המייסד והמנהל של עמותת 'מתנת חיים' שמסייעת לחולים הזקוקים להשתלת כליה. הוא הטמיע בקרב הציבור הרחב את המודעות לחשיבות התרומה, פעל לחבר בין התורמים לנתרמים, וליווה את התהליך לכל אורכו. בזכותו זכו מאות אנשים בישראל לחיים חדשים. היה מופת של אנושיות, חסד וערבות הדדית. יהי זכרו ברוך".

 

 

יו"ר כחול לבן בני גנץ כתב: "כל כך הרבה חסד וסולידריות הפיץ הרב ישעיהו הבר ז״ל. בשליחותו מעוררת ההשראה קידם תרומת איברים לחולים ואת ערך הרעות בחברה הישראלית. ההורים, הילדים, האחים והאחיות שחבים את חיי יקיריהם, וכולנו, שהתרשמנו מעוצמת הנתינה שלו לקהילה, כואבים הלילה את פטירתו מנגיף הקורונה. יהי זכרו ברוך".

 

 

שר הבריאות יעקב ליצמן ספד לו: "אבל גדול לעם ישראל וערב קשה למערכת הבריאות בפטירת הרב ישיעהו הבר זצ"ל, שהקים את ארגון מתנת חיים למען חולי הכליה. איש שכולו חסד וחמלה, שזכה להציל נפשות רבות בישראל. היה דמות אצילית, אדם גדול שהקדיש את כל חייו למען הצלת חיי הזולת".

ח"כ הרב משה גפני אמר: "טרגדיה גדולה לעולם התורה והחסד. האיש שהיה תלמיד חכם, הציל מאות אנשים, מסר את נפשו למענם, וקידש שם שמיים בפעולותיו הכבירות, הלך לעולמו, והותיר את משפחתו, את ידידיו הרבים ואת כולנו, אבלים וכואבים על האסון הקשה הזה".

שר הפנים ויו"ר ש"ס, הרב אריה דרעי הביע צער עמוק על פטירתו: "הלב נשבר מהטרגדיה הבלתי נתפסת של פטירת הרב אברהם ישעיהו הבר ז״ל, היהודי היקר והמסור מארגון ׳מתנת חיים׳ שהציל את חייהם של מאות אנשים ע״י תרומת כליה והוכרע ע״י נגיף הקורונה והוא בן 55 בלבד"

 

חברת הכנסת איילת שקד כתבה: "הצטערתי עד מאד לשמוע על פטירתו של הרב ישעיהו הבר. אדם שמאות רבות של אנשים חבים לו את חייהם. אלוקים אוסף את המלאכים לידו, אין הסבר אחר. איש נדיר, פשוט מאד, עניו, שרק היטב עם אחרים. יהי זכרו ברוך".

 

 

גם שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' הביע הערב צער על לכתו של הרב הבר: "איש שכל כולו חסד הלך לעולמו. מפעל חיים של איש אחד שאחראי על מתנה של חיים למאות רבות של אנשים".

הרב הבר היה ידוע בזכות עמותת מתנת חיים שסייעה לאלפי חולים שנזקקו לתרומת כליה וקיבל בשנת 2014 מנשיא המדינה דאז שמעון פרס ז"ל את אות הנשיא למתנדב. זאת על עידוד תרומות כליה והקלה על מצוקתם של חולי כליות בישראל.

בשנת 2016 הוענק להבר אות מגן שר הבריאות למתנדבים. בנימוקי ועדת הפרס נכתב כי הבר "מקדיש לילות כימים לשינוי התפיסה הרווחת לגבי תרומות איברים מן החי בעזרת תורמים אלטרואיסטיים ובכך מעניק חיים למאות חולי כליות בישראל".