בית משפט השלום בתל אביב האריך היום (רביעי) ב-10 ימים את מעצרו של מאנדרפרו אלאזה בן ה-37, החשוד ברצח בת זוגו בת ה-31 אתמול בדירתה בחולון. בהתאם להנחיות משרד הבריאות בשל נגיף הקורונה, הדיון בהארכת המעצר התקיים באמצעות שיחת וידאו. החשוד טרם שחזר את הרצח אך מוקדם יותר היום הודה במעשים המיוחסים לו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

אלאזה סיפר לעורך דינו שהסכסוך בינו לבין בת זוגו התחיל אתמול דקות ספורות לפני האירוע וכי הוא שתה כוס אחת של משקה אלכוהולי לפני שרצח אותה. המשטרה לעומת זאת טענה בדיון כי לפי הראיות שהצטברו מדובר ברצח שבוצע לאחר תכנון. 

זירת הרצח בחולון
זירת הרצח בחולון | צילום: דוברות מד"א, דוברות מד"א

המשטרה גבתה עדויות ראשוניות מעדי ראיה שנכחו באירוע, ביניהם גם בני המשפחה. בהחלטת השופטת נקבע כי אלאזה מסוכן לציבור ונכתב כי מדובר ב"רצח אכזרי שבוצע ליד ילדים קטנים".

עו"ד יורסלב מץ שמייצג את אלאזה מטעם הסניגוריה הציבורית אמר היום לתקשורת: "אנו נמצאים בשלבים ראשונים של החקירה. מצבו הנפשי של החשוד קשה ואנו סבורים שיש להפנות אותו לבדיקה פסיכאטרית. לצערנו, בית המשפט דחה את בקשתנו ואנו שוקלים להגיש ערר על ההחלטה".

בתום מצוד של כמה שעות עצרה אמש המשטרה את החשוד לאחר שתמונתו הופצה ואזרחים דיווחו כי ראו אותו. אלאזה נעצר במהלך חודש אוגוסט האחרון בעקבות עבירות אלימות שביצע כלפי בת זוגתו - ונשפט ל-10 חודשי מאסר, מהם שוחרר ב-11 במרץ האחרון לאחר שנוכה שליש מעונשו. לדברי קרובת המשפחה, לאחר שחרורו הוא גר אצל אחותו, שמתגוררת גם היא בחולון.

הדיווח הראשוני על האירוע התקבל במוקד מד"א אתמול בשעה 18:52, בדבר אישה מחוסרת הכרה שנמצאה בדירה בחולון. חובשים ופרמדיקים שהגיעו לזירה דיווחו כי האישה נמצאה ללא סימני חיים - וקבעו את מותה במקום.