בלעדי: הפיגוע ביום הזיכרון - ימים ספורים לאחר שכמעט ואיבדה את חייה, לאחר שצעיר פלסטיני מטול-כרם דקר אותה כשהמתינה לאוטובוס בכפר-סבא, שוחחה א' עם N12 ושחזרה הבוקר (שישי) את האירוע הדרמטי. "האדם שירה במחבל הוא גיבור אמיתי", סיפרה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

א' שהייתה בהכרה מלאה לאורך כל האירוע, זוכרת את לפרטי פרטים את השתלשלות המקרה מאז שהתנפל עליה המחבל סמוך לקניון G בכפר סבא ועד שהובהלה לחדר הניתוחים בבית החולים מאיר. "עמדתי בתחנה, המתנתי לקו האוטובוס, ואז הוא הגיע, חולצה אדומה, קפוצ'ון, שרירי, צעיר, הוא היה מאחורי", החלה לספר.

"הוא נתן לי מכות של מוות, ניסיתי להיאבק בו"

א' זוכרת שהספיקה לשוחח עם המחבל לפני שכמעט והרג אותה. "שאלתי אם יש אוטובוס? והוא מלמל משהו", בדיעבד אמרה א' שהקפוצ'ון שלבש המחבל הטריד אותה: "מה פתאום קפוצ'ון בצהריים, הוא לא נראה אם סכין. אחרי כמה שניות, פתאום, הוא תקף אותי על הראש, הוא נתן לי מכות של מוות, ניסיתי להיאבק בו, הוא קצת נרתע, ואז הוא חזר עוד פעם והמשיך לתקוף אותי".

"אני זוכרת שנפלתי ברחוב וכולי הייתי מכוסה במלא דם מהראש ודם מפלג הגוף העליון"

בשלב זה נזכרה א' כיצד בזמן שהמחבל דקר אותה היא יצאה למרכז הכביש לקורא לעזרה, "זאת הייתה שעת צהריים, היו בכביש מלא רכבים ואני צועקת 'הצילו! הצילו!' ואנשים עוד לא קלטו מה קורה שם, ועוד ביום הזיכרון".

זירת החשד לפיגוע דקירה בקניון G בכפר סבא (צילום: חדשות)
זירת הפיגוע, השבוע | צילום: חדשות

א' המשיכה: "אני מרגישה דקירות של סכין. פתאום עובר לידינו מישהו, עצר את המכונית, תפס את האקדח וירה במחבל, האדם הזה הציל אותי, אני זוכרת שהספקתי לשאול אותו 'מה שמך?' והוא ענה לי שזה לא משנה. אני זוכרת שהסכין נפלה לו מהיד, רק אז הבנתי שיש לו סכין, אני זוכרת שנפלתי ברחוב וכולי הייתי מכוסה במלא דם מהראש ודם מפלג הגוף העליון".

"היה לו מבט של 'רצח בעיניים'"

"האדם שירה במחבל הוא גיבור אמיתי", א' אמרה וסיפרה שמהרגע הראשון היה ברור לה שמדובר בפיגוע ולא באירוע פלילי. "המכות שלו בראש הגיעו כדי להרוג אותי, הוא הגיע אליי כדי לרצוח, היה לו מבט של 'רצח בעיניים', גם אחרי שרצתי הוא לא פחד, הוא רץ אחרי עם הסכין ואני מצידי צעקתי לאזרחים כדי שמישהו ינטרל אותו".

לדבריה של א' היא איבדה הרבה דם במהלך האירוע כך שהפרמדיקים של מד"א נתנו לה בדרך לבית החולים שתי מנות דם. לאותו אדם שנטרל את המחבל היא מבקשת למסור תודה, "הצלת את חיי".

זהות המחבל - שוהה בלתי חוקי בן 19

הפיגוע התרחש בצהריי יום הזיכרון מעט לפני השעה 13:00, א' שערכה קניות בסמוך למתחם המתינה בתחנת לקו האוטובוס שייקח אותה לביתה, אז הותקפה באכזריות, מוחמד רישה, צעיר פלסטיני בן 19 מטול-כרם שהיה עם מסכה לפנים ולבש קפוצ'ון בצבע אדום. הוא זינק על א' ודקר אותה נמרצות בפלג גופה העליון. עובר אורח מאזור השרון שהיה ברכבו והבחין בהתרחשות זינק מרכבו, הוציא את נשקו האישי ונטרל את המחבל, כך הוא בעצם הציל את חייה של א'.

מאוחר יותר התבררה זהות התוקף: צעיר פלסטיני, שוהה בלתי חוקי, שנמנעו ממנו כניסות לישראל בעבר, אך מנגד אין לו הרשעות קודמות בעבירות טרור ופח"ע. לאחר הפיגוע אמר סגן מפקד תחנת כפר סבא, רב פקד ערן מזוז סיפר כי "סמוך ל-12:30 התקבל אירוע על אישה דקורה סמוך לקניון, כשמחבל בן 19, תושב השטחים, שלף סכין ורודף אחריה. אזרח תושב האזור עצר בנתיב הנגדי וביצע ירי מדויק לעברו. כל שאר הפרטים נמצאים בחקירה".

חובש רפואת חירום במד"א אלעזר חבאני סיפר שטיפל בא' סיפר מיד לאחר האירוע: "כשהגענו למקום, ראינו אישה כבת 62 בהכרה מלאה. היא שכבה על הכביש. ביצענו בדיקה ראשונית והבחנו בכמה פציעות מדממות. הענקנו לה טיפול רפואי מציל חיים שכלל עצירת דימום ופינינו אותה בדחיפות לבית החולים תוך המשך טיפול ודיווח לרופאים שימתינו לנו".

א' הובלה אל בית החולים מאיר בכפר-סבא שם עבר סדרת בדיקות נרחבות והיא קיבלה טיפול דחוף בפצעי הדקירה מהם סבלה. לאחר המקרה אמר ד"ר אורי יסלוביץ, מנהל שירות טראומה במרכז הרפואי, אמר: "המטופלת כרגע יציבה. היא עברה הערכה מלאה כולל צילומים, אולטרה סאונד ו-C.T. הפגיעות בעיקר בגפיים, דופן החזה והגב. היא הועברה לחדר ניתוח לצורך תפירת החתכים. הוא הוסיף: "האישה הגיעה לפה בהכרה מלאה עם סימנים של דימום די משמעותי בשטח והתייצבה אחרי שקיבלה מנת דם. היא זוכרת את האירוע לפרטי פרטים".