ביום חמישי האחרון מחבל שעט במהירות לעבר לוחמי צה"ל בעמדה צבאית סמוך לנגוהות, ופגע בלוחם השריון שאדי איברהים – שנפצע קשה. לוחם אחר ירה במחבל, נטרל אותו - ופצע אותו אנושות. בכיסו של המחבל נמצא מכתב התאבדות, בנוסף למברג שנשא ברכבו. היום (שני), הופץ בכלי התקשורת הפלסטיניים תיעוד של השניות לאחר הפיגוע, בו ניתן לראות את הירי על רכב המחבל - שמנסה להימלט מהמקום.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לוחם השריון שאדי איברהים עבר אתמול סדרת ניתוחים, והוא מורדם ומונשם במצב קשה בבית החולים; בשבוע שעבר הרופאים נאלצו לקטוע את רגלו. בני משפחתו מהכפר סאג'ור בצפון, משפחה מוכרת של לוחמים בצה"ל ובמערכת הביטחון, מחכים מחוץ למחלקת טיפול נמרץ בסורוקה ומקווים לבשורות טובות. בני משפחתו מקווים מאוד גם לספר לשאדי את מה שלא הספיקו: עוד לפני הפיגוע, הוא נבחר למצטיין חטיבתי.

החייל שנפצע: שאדי איברהים, בן 20, מכפר סאג'ור
החייל נפצע, שאדי איברהים | צילום: באדיבות המשפחה

בתמונה שפורסמה אתמול, נראה שאדי מושיט יד ונותן אוכל לילד קטן מחברון שנוסע על רכב צעצוע. למחרת אותו יום, באותו מקום בדיוק, מחבל דרס אותו בפיגוע ופצע אותו באורח קשה. שאדי עוד לא יודע, אבל לפני הפיגוע בדרום הר חברון הוא נבחר כלוחם המצטיין של החטיבה. בגלל הקורונה וחוסר היכולת לקיים טקס מרובה משתתפים, בצה"ל הכינו לו וידאו הפתעה כבר לפני שבוע מההורים הגאים שלו – עד שהפיגוע הנורא שיבש להם את התכניות.

שאדי איברהים
שאדי איברהים

מתחקיר האירוע עולה שבזמן שהחיילים היו בחילופי משמרת, הגיח המחבל ברכבו מעיקול הכביש - שעט לעברם במהירות, ודרס את אחד הלוחמים שנפצע קשה. לוחם אחר ירה במחבל, בהא אלדין עאודה, בן 19 מאזור חברון, ופצע אותו אנוש.