עיריית תל אביב יפו פנתה היום (שני) לממשלה עם מתווה שנועד לאפשר את פתיחת חופי הים לרוחצים. לפי המתווה, שזכה לשם "ים כחול – תו סגול", תהיה הקפדה של מרחק של שני מטרים בין המתרחצים, הקפדה יתרה על היגיינה וכן פעולות הסברה בחוף עצמו. בעירייה מציינים עוד כי הציבור הרחב מגיע לחופים גם ללא האישור, והמגמה צפויה להתגבר בסוף השבוע הקרוב, שאמור להיות קיצי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

על פי המתווה, תהיה הקפדה על ישיבה בקבוצות של עד שישה רוחצים, במרחקים של שני מטרים בין כל קבוצה; תחול הגבלה על מספר האנשים הנכנסים לשירותים הציבוריים וחום גופם ימדד; מתקני החוף – שולחנות, כסאות, מיטות שיזוף ושמשיות – יוצבו במרחקים גדולים האחד מהשני; הזרמים במקלחות החיצוניות יוחלשו כדי למנוע התפשטות אדי מים; ומתקני חיטוי יוצבו בכניסה לשירותים, למלתחות ולמכונות התשלום.

ים כחול תו סגול, חוף הים בתל אביב
המתווה שיאפשר לפתוח את החוף? | צילום: אילן ספירא, עיריית תל אביב-יפו
חוף הים בתל אביב
חוף הים בתל אביב | צילום: אילן ספירא, עיריית תל אביב יפו

בנוסף, המזנון, השירותים והמקלחות יעברו חיטוי יסודי; העובדים במזנון יעברו הדרכה ייעודית; מוצרי המזון והשתייה יוזמנו לשטח הישיבה, כדי לא ליצור התקהלות, והתפריטים יהיו חד פעמיים; תהיה אפשרות לרכוש אלכוג'ל, כפפות ומסכות בקיוסקים; וההנחיות לשטיפת ידיים, ריחוק חברתי ועטיית מסכות יונגשו ברחבי החוף.

מתווה ים כחול - תו סגול
מתווה ים כחול - תו סגול | צילום: טל אלמוג, עיריית תל אביב יפו
חוף הים בתל אביב
האם המתווה יאפשר את פתיחת חופי הרחצה? | צילום: טל אלמוג, עיריית תל אביב יפו

"אחרי שבועות ארוכים של הסגר, עם ישראל זקוק לקצת אוויר", אמר ראש עיריית תל אביב יפו, רון חולדאי. "כפי שראינו בסוף השבוע האחרון, הציבור מצביע ברגליו – המתווה שהצגנו מהווה מודל שניתן ליישום מחר בבוקר, והוא עונה על כל הדרישות של משרד הבריאות".