חודש וחצי לאחר שהפך ממלון יוקרה על קו החוף של תל אביב למלונית הבראה לחולי קורונה – "דן פנורמה" פונה היום (שלישי) מכל החולים ששהו בו, אשר הועברו למלוניות חלופיות ברחבי הארץ. מחר יעבור חיטוי רחב היקף, וביום חמישי צפוי כבר להפוך למלון למבודדים השבים מחו"ל. בשיא המעבר, שוחחנו עם רז דזנה, מחלימה מהנגיף שאושפזה במלון ועם סא"ל שלומי דרור, מפקד המלוניות במחוז דן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"נוצרו חברויות, האנשים כאן הפכו להיות השגרה שלי" 

אחת מהאורחות הוותיקות של מלון "דן קורונה" היא רז דזנה, ששהתה בו במשך כחודש מאז ששבה ארצה מדרום אמריקה והתגלתה כחולה בנגיף. בשיחה עם N12, שהתקיימה מבעד לחלון זכוכית, היא סיפרה על התקופה האחרונה. היא תיארה אותה כחווייתית במיוחד ועל התחושות לקראת פיצול כלל המחלימים למלונות שונים ברחבי הארץ. "אני מתרגשת לקראת המעבר למלון החדש, אבל גם קצת מבאס כי נוצרו כאן בדן תחושות מיוחדות", שיתפה.

רז דזנה, מחלימה מקורונה
"מבאס לעזוב". המחלימה רז דזנה בראיון | צילום: החדשות 12

רז תיארה את סדר יומם של המחלימים, שנראה שלא תישכח מבחינתה: "בילינו כולם ביחד 24/7, בלי הבדל גילאים. כולנו ישבנו יחד מבוקר ועד ערב". היא חשפה כי במסגרת המלון נוצרו חברויות, שנדמה שימשיכו איתה זמן רב קדימה: "נרקמו כאן חברויות, הכרתי אנשים מדהימים – שהפכו להיות השגרה שלי". היא הוסיפה כי היא מתכוונת לשמור על קשר עם החברים החדשים – דרך קבוצת וואטסאפ משותפת ובילויים עתידיים שכבר מתוכננים.

מלון לחולי קורונה בתל אביב
"היה מדהים, הפך להיות השגרה". מלון דן פנורמה בתל אביב

"השינוי – הודות למצב הטוב אליו הגענו: מעט חולים במלון"

שוחחנו מוקדם יותר גם עם סא"ל שלומי דרור, מקים מלונית הקורונה בדן פנורמה ומפקד מלונות מחוז דן מטעם פיקוד העורף. "הגענו למצב בו, לשמחתנו, יש הרבה שחרורים, ירידה במספר החולים ומעט קליטות חדשות", אמר. "לכן, כדי להגיע לתפוסה מלאה ולניצול מיטבי של המשאבים – החלטנו להסב את המלון עבור מבודדים השבים מחו"ל, הוסיף סא"ל דרור.

המחלימים עוזבים את מלון דן פנורמה
המחלימים עוזבים את מלון דן פנורמה | צילום: החדשות 12

עוד חשף סא"ל דרור את לוחות הזמנים המסתמנים: עד 16:00 הם מתכוונים לפנות את כל החולים לשלושת בתי המלון הייעודיים החדשים. היעד: לסיים את חיטוי וניקוי מלון דן פנורמה עד ליום חמישי ב-8:00 – אז צפויים לאכלס אותו אוכלוסיית המבודדים, היישר מנמל התעופה. "זה בעצם המלון הראשון שיהפוך ממלון חולים – למבודדים". הוא אף ציין את הייתרון המרכזי שיש לדן פנורמה על פני מלונות אחרים באירוח המבודדים – המרפסות שבחדרים.