צוות מרשת CNN האמריקנית התלווה לרופאים בבית החולים איכילוב, במחלקה המסוגרת ביותר - מחלקת הקורונה, בה מטופלים החולים הקשים, חלקם מורדמים ומונשמים. הצוות הגיע למחלקה והתרשם מהטיפול האישי שנותנים בה לכל מטופל ומאחוז התמותה הנמוך מהמחלה שיש בארץ.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אורן ליברמן, כתב CNN, סיפר כי קשה להישאר זמן רב עם הלבוש, שמתחתיו מזיעים ויש אדים, קשה לזוז איתו ולראות טוב. לדבריו, כך הרופאים נשארים במשך שעות על גבי שעות.

הצצה למחלקת הקורונה באיכילוב (צילום: CNN)
הצצה למחלקת הקורונה באיכילוב | צילום: CNN

במהלך הביקור במחלקה הוא פגש את ד"ר עדי נמרוד, רופא במחלקה שבעברו שימש גם כרופא במלחמת לבנון השנייה. "זה משהו אחר, זאת מחלה אחרת שאנחנו לומדים עליה יותר עם הזמן", סיפר ד"ר נמרוד, "הווירוס לימד אותנו להיות יותר צנועים ומלאי חמלה. זה כביכול רק וירוס, אבל זה לא רק וירוס – זה משהו הרבה יותר גדול".

הצצה למחלקת הקורונה באיכילוב (צילום: CNN)
הצצה למחלקת הקורונה באיכילוב | צילום: CNN

הצוות התרשם מהרגישות של הצוות הרפואי ומהעובדה כי למרות שרק צוותים רפואיים יכולים להיכנס למחלקה, הם מחריגים קרובי משפחה שצריכים להיפרד מיקיריהם. "אנחנו בני אדם, אנחנו שבריריים כמוהם, עכשיו החולה נמצא במיטה אבל מחר אני יכול להיות שם, או המשפחה שלי", הוסיף ד"ר נמרוד.

גרסה מוקדמת יותר של הידיעה טענה בטעות כי כתב ה- CNN אורן ליברמן שירת בצבא הישראלי בעזה, ולמעשה מר ליברמן מעולם לא שירת בצבא הישראלי כלל. הוא דיווח פעמים רבות בסי-אן-אן על ירי טילים מ עזה, בעת שעמד בצד הישראלי של גדר הגבול, לחוויות האלה הוא התייחס כאשר אמר שהוא "עמד תחת מתקפת רקטות מעזה"