בעוד חקירת התאונה נמשכת, ילנה, אימו של יותם בן הארבע שנדרס למוות לפני יומיים בשכונת מלחה בירושלים, תיארה היום (רביעי) את התאונה הטראגית שגבתה את חיי בנה וקראה לציבור הנהגים שלא להוריד את העיניים מהכביש. "אני יודעת להגיד דבר אחד", שיתפה האם. "זה כביש מאוד מסוכן, כביש שבתור מישהי שגדלתי שם תמיד דיברו על כך שהוא בנוי בצורה מסוכנת. אין שם כמעט הולכי רגל אבל יש שם מעבר חצייה בולט מאוד שאף אחד לא שם עליו ונוסעים שם במהירות. אני יודעת שהנהג הוא לא עבריין תנועה וזה מה שהכי מפחיד - שזה יכול לקרות לכל אחד".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בתאונה שהתרחשה ביום שני בשכונת מלחה בירושלים נהרג יותם לעיני סבתו בעת שחצה עמה את הכביש. השניים שבו מביקור בגן החיות התנ"כי וחצו את הכביש בדרכם חזרה הביתה כשלפתע פגע בהם רכב שעבר במקום. נהג הרכב, רופא שיניים בן 60 מירושלים, טען כי לא הבחין בשניים כשחצו את הכביש במעבר החצייה. המשטרה פתחה נגדו בחקירה בחשד להמתה בקלות דעת ואמש הוא נשלח למעצר בית של עשרה ימים.

"הם החזיקו ידיים, לא הייתה מכונית באופק"

אימו של יותם שחזרה את פרטי האירוע כפי שהם ידועים לה: "יותם היה אצל סבתא בביקור והם נסעו לגן החיות התנכ"י, ליד הבית של ההורים שלי. הם החליטו ללכת לשם ברגל כי אבא שלי לא יכול היה להסיע אותם וכשיצאו מגן החיות אימא שלי רצתה לקחת מונית חזרה. יותם רצה מאוד לחזור באוטובוס אז הם החליטו לחצות את הכביש לתחנת האוטובוס".

"כשבאו לחצות את הכביש", המשיכה ילנה, "הם ראו מרחוק שאין מכוניות, התחילו לעבור ובאמצע מעבר החצייה הם ראו אוטו שמתקרב אליהם. אימא שלי ניסתה לרוץ כדי לנסות ולסיים את מעבר החצייה וכנראה שלא הספיקה, חוץ מזה היא לא זוכרת כלום".

הרכב הפוגע בתאונה ליד גן החיות בירושלים
הרכב הפוגע

לדבריה, יותם וסבתו החזיקו ידיים בעת שחצו את הכביש: "אימא שלי הלכה אתו לאורך הכביש כשהוא היה משמאלה כי היא לא רצתה שהוא יהיה בצד של הכביש, וכשהם התחילו לחצות היא השאירה אותו באותו צד ואז יצא שהוא היה בצד שקרוב יותר לאוטו, אבל הם החזיקו ידיים".

"ילד זהיר שבחיים לא רץ לכביש"

ילנה סיפרה כי יותם היה ילד בוגר, תקשורתי וסקרן שמקפיד על זהירות בדרכים. "הוא היה ילד מדהים. אני חושבת שכל ההורים חושבים את זה על הילדים שלהם, אבל הוא באמת היה מיוחד במינו. הוא היה נורא בוגר, הוא היה מאוד מאוד תקשורתי, הוא לא סתם את הפה, הוא היה שואל שאלות 50 שאלות עם המילה 'למה', אז אי אפשר היה לענות לו סתם ככה כי אז הייתה ממשיכה השאלה הבאה ואי אפשר היה להתחמק מבלי לתת תשובה רצינית. הוא היה מאוד זהיר ובחיים לא היה רץ לכביש. אם אני הייתי עוברת את הכביש בלעדיו הוא היה צועק לי – 'אימא, לא נתת לי יד!'".

יותם שולמן, הילד שנדרס למוות בירושלים (צילום: באדיבות המשפחה)
יותם שולמן, הילד שנדרס למוות בירושלים | צילום: באדיבות המשפחה

בזמן שהתרחשה התאונה ניסתה ילנה ליצור קשר עם אימה, אך זו לא ענתה. "אני בדיוק התקשרתי אליה והיא לא ענתה, ואימא שלי היא בן אדם שתמיד תמיד עונה לטלפון. התחלתי קצת לדאוג, אך מן הסתם לא חשבתי שזה מה שקרה. בערך שעה לפני התאונה היא שלחה לי תמונות שלו מטייל בגן חיות, של מה שהם ראו, תמונה שלו אוכל גלידה. הפעם האחרונה בה דיברתי עם יותם הייתה יום קודם".

"אל תורידו את העיניים מהכביש"

אימו של יותם לא יודעת להגיד אם הנהג נסע במהירות מופרזת, אך היא מציינת שהכביש שבו התרחשה התאונה ידוע כמסוכן ושאף אחד מנהגים לא מקפיד להאט לקראת מעבר החצייה הבולט שנמצא במקום. לדבריה, הדבר שמפחיד אותה יותר מכל הוא שתאונה שכזו יכולה לקרות לכל אחד.

יותם שולמן, הילד שנדרס למוות בירושלים (צילום: באדיבות המשפחה)
יותם שולמן, הילד שנדרס למוות בירושלים | צילום: באדיבות המשפחה

יותם הותיר אחריו זוג הורים, יבגני וילנה, ואח תינוק כבן שבעה חודשים. ילנה סיפרה בכאב: "יותם היה אמור להתחיל ללמוד ברביעי ולכן הוא היה אצל סבתא, סוף סוף הרשו להם לראות את סבא וסבתא והוא נורא התלהב". האם ביקשה להעביר מסר חשוב לנהגים כדי למנוע את האסון הבא: "שימו לב למעבר החצייה ותבדקו אם מישהו עומד על המדרכה. אל תורידו את העיניים מהכביש".