רכבת ישראל תשוב לפעילות בעוד שבועיים: בתום דיון מקצועי שנערך היום (חמישי) בראשות שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ', בהשתתפות מנכ"ל רכבת ישראל מיכאל (מיכה) מייקסנר, אנשי הרכבת ואנשי משרד התחבורה, החליט שר התחבורה כי תנועת רכבות הנוסעים תחודש בהדרגתיות החל ממוצאי שבת, 16 במאי. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

תנועת הרכבות תחודש בכפוף לאישורו של משרד הבריאות, תוך בחינת כלל המרכיבים הדרושים לשמירה על בריאות הנוסעים, בהתחשב בקושי הטבעי לשמור על כללי הריחוק החברתי הנדרשים בקרונות הרכבת.

נוסעי הרכבת יידרשו לאחריות חברתית בדומה לכלל המקומות הציבוריים, הכוללים שמירה על מרחק, עטיית מסיכה והימנעות במקרה של תסמיני מחלה.

בהנתן האישור הנדרש, תנועת הרכבות תחודש בחלקה הגדול כבר באמצע חודש מאי, למעט מספר קוים שיקבלו מענה באמצעות תחבורה ציבורית או היסעים. ההנחה היא כי החיילים ימשיכו להשתמש בהסעות של משרד הביטחון.

רכבת ישראל תקיים הסברה בקרב הנוסעים, ותפעיל מערך בידוק מוגבר בכניסות לתחנות, המאבטחים יבדקו חום, יתשאלו את הנוסעים, וכן יחייבו חבישת מסיכה וחיטוי ידיים.

בשבועיים שנותרו עד חזרת הרכבת לשגרה, תמשיך האצת הפרויקטים התשתיתיים על המסילות, וכן יתווספו פרוייקטי תשתית נוספים, מתוך רצון להקדים כמה שיותר פרויקטים עתידיים ולהקל עד כמה שניתן על ההפעלה העתידית של הרכבת עם מינימום פגיעה בשירות בעת חזרת השירות לסדרו.