צוות ההוסטל "בית חנה רונן" ברחובות בו נספה הלילה (בין ראשון לשני) גבר בשנות ה-40 לחייו בשרפה, מסר לחוקרים כי מערכת החשמל במקום חדשה ותקינה. הם הוסיפו גם כי מרבית הדיירים הם מעשנים כבדים, מה שכעת גורם לחוקרים לחשוד שסיגריה בוערת היא זו שגרמה לדלקה. החדר שנשרף היה זה של הדייר שנפטר, כשלטענת צוות ההוסטל הוא התגורר בו לבדו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

השרפה פרצה הלילה בקומה הראשונה בבניין בן 2 קומות המשמש כהוסטל ברחובות, בו התגוררו כ-23 דיירים. ההרוג חולץ מהקומה הראשונה עם כוויות נרחבות, ולאחר בדיקות רפואיות נאלצו צוותי מד"א לקבוע את מותו. 22 דיירים נוספים בגילאי 30 עד 60 חולצו מהמקום בהכרה מלאה לאחר שנפגעו משאיפת עשן.

16 דיירים שנפגעו באורח קל פונו לחדר המיון בבית החולים קפלן בעיר, מהם 12 נשים ו-4 גברים. מבית החולים נמסר כי 3 מהדיירים נשארו להמשך השגחה: גבר בן כ-40 הועבר לחדר התאוששות במצב יציב, ושני דיירים בשנות ה-60 לחייהם אושפזו להמשך השגחה במחלקה הכירורגית.

מקום השרפה ברחובות (צילום: קבוצת בט"ש וחירום)
השרפה ברחובות, הלילה | צילום: קבוצת בט"ש וחירום
שרפה במעון בית חנה רונן ברחובות (צילום: N12)
מעון בית חנה רונן ברחובות, הבוקר | צילום: N12

"צריך להיות יותר פיקוח והשגחה במקום", אמר הבוקר יוסי קידר, גיסו של הדייר שהיה שותפו לחדר וחברו הטוב של הדייר שנהרג. "אתמול הוא לא ישן איתו, הוא היה מתעורר בלילה ומפריע לו לישון אז העבירו אותו חדר. הדיירים בהוסטל מעשנים בחדרים למרות שאין לזה אישור. אני לא חושב שהפקירו אותם, אבל ההשגחה הלילית לא הייתה נכונה. אנשים מקבלים פה הרבה כדורים ולא הכי שולטים בעצמם".

יתר חדרי הבית לא נשרפו (צילום: N12)
יתר חדרי הבית לא נשרפו | צילום: N12

"כשהגענו למקום ראינו עשן יוצא מהקומה הראשונה במבנה", סיפרו פרמדיקית מד"א נועם לובטון וחובש מד"א שמעון פרש. "הכבאים חילצו אלינו את 22 הדיירים שהיו בפנים, הם היו בהכרה מלאה וסבלו משאיפת עשן. בסריקות אותר גבר כבן 40 עם כוויות, הוא היה ללא נשימה וללא דופק, ביצענו בדיקות רפואיות ולצערנו בתוך זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותו. הענקנו טיפול רפואי לדיירים ששאפו עשן ופינינו אותם להמשך בדיקות בבתי החולים כשמצבם קל".