שר הבריאות היוצא נגד המנכ"ל היוצא: יעקב ליצמן, שכיהן כשר הבריאות במהלך מרבית משבר הקורונה, טען אמש (ראשון) בריאיון ליעקב אייכלר בכאן רשת ב': "נתניהו נענה לפחדים של מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב. הייתה בהלת יתר".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"גם אני חשבתי שהייתה בהלת יתר", אמר ליצמן. "ברגע שהמנכ"ל שלי אמר שהוא חושש מעשרת אלפים מתים אני צעקתי בישיבת הממשלה, בנוכחותו ובנוכחות כל השרים, שאני חולק על זה". ליצמן טען: "בסך הכול המצב מצוין". שר הבריאות היוצא הוסיף: "חשבתי שזה סתם מוגזם, אבל לא משנה. ראש הממשלה קיבל את זה ונענה לפחדים של המנכ"ל".

בשבוע שעבר הודיע משה בר סימן טוב על עזיבתו את תפקיד מנכ"ל משרד הבריאות, בשל חילוף השרים הצפוי. עם הודעתו של בר סימן טוב כתב ליצמן על הערכתו הרבה לבר סימן טוב: "הוקרתי והערכתי למנכ”ל היוצא שניהל נכון ובאופן מעורר השתאות את משבר הקורונה".

ליצמן הוסיף בדברי הפרידה מבר סימן טוב: "לאורך התקופה נדרשנו להכרעות לא קלות, כדי להוביל את מדינת ישראל לניצחון במאבק בנגיף קורונה. בעזרת השם, ובזכות תושייתו ואמות המידה המקצועיות שגילה ברסי, צלחנו עד כה את המשבר, בתקווה שכך יהיה גם בהמשך עד שנגיע בקרוב לניצחון מלא".

הצהרת מנכ
הצהרת מנכ"ל משרד הבריאות | צילום: N12

ליצמן עצמו התריע בריאיון באולפן חדשות 12 לפני שחלה: "אם אנחנו לא נשמור על הבידודים שחייבנו אנחנו חלילה וחס יכולים להגיע למה שקורה בחו"ל". בריאיון נוסף אחרי שהחלים אמר ליצמן כשהתארח ב-N12: "כל זמן שהקורונה הייתה בעיצומה לא חשבתי לעזוב – לא עוזבים ספינה שמיטלטלת", הסביר. "כשאני רואה יום יום שהקורונה משתפרת, שפותחים חנויות ועושים כל מיני דברים, חשבתי: 'זה הזמן'".

על פי נתוני משרד הבריאות, 11 חולים נוספים בלבד אובחנו ביממה האחרונה. מספר חולי הקורונה מתחילת ההתפרצות עומד על 16,617 - מתוכם 3,403 עדיין חולים כעת (ירידה של 69 חולים). 44 מהחולים במצב קשה - ירידה של שישה בתוך יממה. מספר המחלימים עומד על 12,942 - מתוכם 76 היום. היום בוצעו רק 2,471 בדיקות ואתמול - 1,521. מספר הנפטרים מבין החולים עלה ל-272 - ארבעה ביממה האחרונה. 

עוד נמסר כי 189 אנשי צוות רפואי נמצאים בבידוד וקצב ההכפלה של החולים ממשיך לרדת ועומד על הכפלה כל 2,301 יום. העיר המובילה במספר החולים היא ירושלים עם 3,670 חולים ואחריה בני ברק עם 2,920: בשתי הערים שיעור הגידול נמוך מאוד לאחרונה. מצה"ל נמסר כי 231 חיילים ועובדי צה"ל חלו עד כה - כולם במצב קל. 176 מתוכם החלימו או שוחררו ומספר החולים כיום עומד על 55. מספר אנשי הצבא שנמצאים בבידוד - 396.