ברכות לעיתונאי חדשות 12 ברהנו טגניה ודני קושמרו שזכו היום (רביעי) בפרס לעיתונאות של המרכז העולמי של בני ברית לשנת 2020 למצוינות בסיקור התפוצות בתקשורת הישראלית. את הפרס קיבלו השניים על סדרת הכתבות "מפוצלים", במסגרתה ביקרו במרכזים באתיופיה שבהם נותרו בני הפלאשמורה שממתינים להתאחד עם בני משפחותיהם. לצדם זכתה בפרס דינה קראפט מעיתון "הארץ" על סדרת הכתבות שפרסמה אודות הקהילה היהודית בארה"ב ובבריטניה.

"מפוצלים": למה לא מעלים את בני הפלשמורה לישראל?

טגניה וקושמרו זכו יחד בפרס בתחום התקשורת המשודרת על שם וולף והילדה מטסדורף עבור חמשת פרקי הסדרה "מפוצלים" ששודרו במהדורה המרכזית במהלך 2019. השניים יצאו לאתיופיה וביקרו במרכזים שבהם נותרו מאחור בני הפלשמורה והתלוו אל בני העדה שעלו ונטמעו בחברה הישראלית. שני העיתונאים שבו איתם לבקר את בני משפחותיהם שנשארו מאחור ותיעדו את המפגשים המרגשים בין המשפחות המפוצלות, שנפגשו לראשונה מזה שנים באתיופיה.

צפו בכתבה המלאה (צילום: החדשות)
צילום: החדשות

דינה קראפט זכתה בפרס בתחום התקשורת הכתובה ע"ש לואיס וטרודי שידלובסקי על סדרת כתבות שפורסמו במהלך 2019 במהדורת הארץ בעברית ובאנגלית אודות הקהילה היהודית בארה"ב ובבריטניה.

"תרומה לחיזוק הקשר בין ישראל לעולם היהודי"

הפרס לעיתונאות של המרכז העולמי של בני ברית הוא הפרס המוביל בארץ בנושא יהדות התפוצות ויחסי ישראל תפוצות ומוענק מדי שנה זו השנה ה-28 ברציפות. הפרס, מסבירים בארגון בני ברית, מכיר בחשיבות המצוינות בסיקור של העיתונאות הישראלית על יהדות התפוצות בת זמננו ועל יחסי ישראל והתפוצות היום. הפרס מדגיש את חשיבות התרומה של התקשורת לחיזוק הקשר בין ישראל לעולם היהודי על ידי עידוד סיקור איכותי של התפוצות ויחסי ישראל-תפוצות.

"מפוצלים" - הפרק הרביעי (צילום: החדשות‎)
צילום: החדשות‎

יו"ר המרכז העולמי של בני ברית, ד"ר חיים כ"ץ, ומנהל המרכז העולמי של בני ברית בירושלים, אלן שניידר, אמרו כי "גם בימי הקורונה מוטל עלינו לטפח ולחזק את הקשר בין ישראל והתפוצות". לדבריהם, יש צורך כיום יותר מאי פעם לחזק את הקשר משום שהקהילות מתמודדות עם התוצאות הבריאותיות, החברתיות והכלכליות של משבר הקורונה. "ארגון בני ברית ניצב כדי להתמודד עם האתגרים האלה באמצעות הפרס לעיתונאות ופעולות נוספות".

ארגון בני ברית הוא הארגון היהודי הוותיק והמוכר ביותר בעולם. הארגון פעיל בכ-50 מדינות ומטהו בוושינגטון. המרכז העולמי של בני ברית בירושלים הוקם בשנת 1980 ומשמש כזרוע מדינית של ארגון בני ברית בישראל וכנציגו הרשמי והקבוע בירושלים. המרכז העולמי מתמקד בהידוק הקשרים ישראל-תפוצות.

הצוות שמאחורי "מפוצלים": במאי ועורך: עידו זנד; עורכת אחראית: ענת פניני; הפקה: עודד בינו ורוני לוין; צילום וקול: אלי בוקר ותומר בלייר; ריכוז מערכת: חדווה וולפין פרנקו; תחקיר: דליה קאלינין וטאי דיאמנט.

צפו בכל פרקי הסדרה "מפוצלים"

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות