מאז הוכרזה כ"אזור מיוחד" במסגרת תקנות החירום, עשרות מחסומים הוצבו ברחבי ברחבי בני ברק, שכרגע כמעט חסומה לגמרי ליציאות ולכניסות, למעט של עובדים חיוניים ושל סחורות. תושבים בעיר, שסובלת מהתפרצות קשה של הקורונה, סיפרו הבוקר (ראשון) ל-N12 על מציאות חייהם בהסגר כמעט מוחלט, דווקא בזמן ערב פסח וההכנות לחג שפשוט נתקעו לגמרי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"המצב קשה מאוד", סיפר אריאל, תושב העיר ששוהה בביתו עם רעייתו ושלושת ילדיו. "ידענו שהמצב חמור, אני נמצא בהסגר בבית ואני והילדים שלי בקושי אכלנו בימים האחרונים, מקווים שהנושא הזה ייפתר ושהחיילים של פיקוד העורף שצפויים להגיע היום לעיר ידאגו לנו".

אריאל סיפר על ההכנות לחג הפסח בצל הקורונה: "דבר נוסף הן ההכנות הלקויות לפסח, מתקשים להגעיל כלים בגלל האיסורים, מתקשים לקנות מצרכי פסח בגלל הסגר, חוששים שלא נשרוד את החג. אנחנו בינתיים בריאים ברוך השם, אבל המצב הזה קשה. לא פעם עוברת התחושה שבני ברק הפכה להיות שפן הניסיון של הטיפול בנגיף ועלינו מנסים הכול".

הסגר בבני ברק קורונה
אחד מעשרות המחסומים שנפרסו בבני ברק

המשטרה ומג
כוחות משטרה ומג"ב שאוכפים את ההנחיות בבני ברק

מיכל, תושבת אחרת שמתגוררת סמוך לרחוב רבי עקיבא, רחובה המרכזי של העיר, סיפרה: "המציאות הזאת קשה ולא נתפסת לכולנו, לא זוכרת כאלה הכנות לקויות לחג הפסח, לא זוכרת כזה מצב קשה. אני כל הזמן שואלת את עצמי איך התגלגלו למצב הזה. התסכול הוא רב, החשש מהעתיד שעומד לבוא הוא רב וגדול, מתפללים". לגבי ההסגר שבו היא נמצאת עם משפחתה אמרה: "בהתחלה זה היה קשה, המחשבה הזאת שצריך לשבת בבית, לא הבאנו את גודל השעה והמרה שיכולה להתחרש כאן, היום רבים מאתנו מבינים שרק ככה נוכל לעצור את התפשטות הנגיף".

 לא רק בני ברק: היישובים הבאים שיוכרזו כ"אזורים מוגבלים"

הגבלות התנועה המחמירות על העיר בני ברק בעקבות התפשטות נגיף הקורונה מתהדקות, ושוטרי מרחב דן ולוחמי מג"ב החלו הלילה לתחום את האזור המוגבל בעיר.  למעט 4 קווי תחבורה בין-עירוניים שנשארו לפעול כדי לאפשר לתושבים לספק צרכים חיוניים - העיר כמעט סגורה לחלוטין. רק עובדים חיוניים או תושבים עם צורך ממשי לצאת מהעיר רשאים לעבור את המחסומים. גם בירושלים תוגברו הכוחות, וכוחות משטרה ומג"ב נפרסו בשכונות מאה שערים וגאולה.

מתחם
צילום: אור רביד, N12

אתמול פורסם כי בממשלה שוקלים להכניס שכונות וערים נוספות לרשימת האזורים המוגבלים - שכרגע כוללת רק את בני ברק - ובהמשך היום צפוי להתקיים דיון מכריע בסוגייה. לפי ההמלצות שהעביר משרד הבריאות למקבלי ההחלטות, צריך בראש ובראשונה לטפל באופן מיוחד ביישובים בעלי אופי חרדי, אולם צעדים כמו אלה שננקטו בבני ברק עלולים להיכנס לתוקף גם בערים נוספות.

מנייר עמדה שהוכן במשרד הבריאות עולה שיש לשקול סגר על ערים ויישובים נוספים, בשלוש רמות דחיפות: ברמה הדחופה ביותר כלולות שכונות בירושלים, בית שמש, מודיעין-עילית ואלעד, ברמה הבינונית כלולות ביתר-עילית, אשקלון וטבריה - ובמידת הצורך, לפי נתוני התחלואה, גם רעננה אור יהודה ומגדל העמק.