כבר חודש וחצי עברו מאז שמגפת הקורונה הכניסה את הציבור בישראל להסגר, וכפתה על כולנו ריחוק חברתי ובידוד. מי שנפגעים מהמצב באופן הקשה ביותר הם הקשישים, שסגורים לבדם בביתם או בבתי האבות – ללא יכולת לפגוש את הילדים, הנכדים ובני הזוג. אולם ביום רביעי האחרון התמלאה רחבת בית האבות הסיעודי "בית ריטה נאום הים" בבני משפחה נרגשים – שהועלו על מנוף שאפשר להם להגיע ליקיריהם הכי קרוב שאפשר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

פבלו סוקולסקי הגיע יחד עם בתו עדי בת ה-12 כדי לפגוש שוב את סבא וסבתא אחרי תקופה כה ארוכה. "אני מתגעגעת אליהם מאוד", אמרה עדי בהתרגשות. כשהתגלה שהיא לא יכולה לעלות על המנוף עקב מגבלת גיל, היא כמובן נעצבה מאוד, אך צוות בית האבות לא נשאר אדיש, והחליט להוריד את סבתא במעלית – למפגש מרגש מרחוק. "יש מגפה, בגלל זה אסור להתקרב", הסביר פבלו להוריו.

כך, משפחה אחר משפחה, הם עלו וירדו. מי שעמד מאחורי היוזמה היצירתית הזו היא הסוכנות היהודית. עמיגור, שמפעילה את בית האבות הזה, היא חברת בת של הסוכנות. למהלך הצטרפה גם חברת "רום ישראל במות הנפה" שתרמה את המנופים – ואפשרה לרגעים המרגשים הללו להתממש. "זה מרחיב את הלב לראות את החיוך של המשפחות ושל הדיירים", אמר יו"ר הסוכנות היהודית יצחק (בוז'י) הרצוג. "אנחנו מבינים עד כמה הבידוד הזה נורא לאנשים מבוגרים – מגיע להם הכל", סיכם.