הפרות סדר ועימותים עם המשטרה התפתחו אתמול (שני) בשכונת מאה שערים ובבני ברק, שם התגודדו המונים סביב מדורות ל"ג בעומר בניגוד מוחלט להנחיות משרד הבריאות. בתיעוד מירושלים נראים חוגגים רבים מכונסים בצפיפות גדולה סביב האש. כוחות משטרה שהוקפצו לאירועים פיזרו את ההתקהלויות ובחלק מהמקומות אף השתמשו בזרנוקי מים כדי להרחיק את המשתתפים. בתגובה, ראש הממשלה בנימין נתניהו הבהיר כי הוא "מגנה בתוקף את הפרת הכללים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מדורות שכללו עשרות משתתפים הודלקו בשכונת זכרון משה בבירה, וברחוב דמשק אליעזר בבני ברק התגודדו מאות תושבים סביב מדורה שהודלקה באמצע הרחוב. כבאים שהוקפצו למקום כיבו מיד את הלהבות ופיזרו את המתקהלים. באירוע נוסף, כבאי נפגע באורח קל מנפצים שהושלכו עליו באזור רמת אלחנן בבני ברק. 

בשל האירועים החמורים שוחח הלילה ראש הממשלה עם השר לבטחון פנים גלעד ארדן, ראש המל"ל מאיר בן שבת וגורמים נוספים. מטעמו של נתניהו נמסר כי הוא "מגנה בתוקף את הפרת הכללים" ואף הובהר כי "יש להגביר את האכיפה לאלתר ולפזר את ההתקהלויות". בן שבת הזהיר כי מדובר בהתנהגות שעלולה להביא להתפרצות התחלואה מחדש.

מהמשטרה נמסר כי כוחות גדולים פעלו הלילה "לפיזור התקהלות של כמה מאות תושבים באזור מאה שערים בירושלים, על רקע אירועי ל"ג בעומר, זאת בניגוד להנחיות צו בריאות העם". 

עם זאת, יש גם מי שבחרו להישמע להנחיות ואף יזמו ל"ג בעומר חלופי: ברחובות בני ברק נסע רכב שעליו הודלקה מעין "מדורה ניידת" ששימחה את התושבים והפיצה את תחושת החג בין הצופים שדאגו להישאר במרפסות הבתים. 

בשל איסור הדלקת מדורות ולמען שמירה על הסביבה, בעיריית רעננה הציבו ברחבת יד לבנים מסך לד ענק עם מדורה אלטרנטיבית. העירייה הזמינה את תושבי העיר לבוא וליהנות ממדורה ירוקה. בנוסף, עשרות חוגגים שניסו להיכנס לאתר מירון אותרו והורחקו על ידי המשטרה. מהמשטרה נמסר כי מתחם ההדלקה נשאר סגור ולא תתאפשר כניסה למקום במהלך הימים הקרובים.