חבר הכנסת לשעבר יהודה גליק ביקר הערב (חמישי) לביקור תנחומים את משפחתו של איאד אל-חלאק, הצעיר על הרצף האוטיסטי שנורה למוות ביום שישי האחרון בעיר העתיקה בירושלים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

גליק הותקף לאחר שכבר היה בתוך הבית של משפחת אלחלאק בוואדי ג'וז. אלמונים הוציאו אותו החוצה, בעטו וחבטו בו. הוא פונה במצב קל לבית החולים שערי צדק. לאחר שנקלט שם הוא התייחס לתקרית, בסרטון שפורסם על ידי מד"א: "ברוך השם אני בסך הכול מרגיש טוב. חטפתי די הרבה מכות יבשות".

הוא הוסיף: "אפשר לומר שלפחות בפעם השנייה עברתי ניסיון התנקשות וברוך השם בפעם השנייה מד"א התייצבו ולקחו אותי לטיפול וטיפלו בי גם בדרך בצורה המיטבית ביותר. תודה גם למשפחה שהייתה שם והגנה עליי, גם לאיש מכבי האש וגם לשוטרים וגם למד"א שטיפלו בי כל הדרך, פה בבית החולים אני בידיים הכי טובות שיש".

לאחר שאיאד נורה למוות, גליק הגיב לאירוע וגינה את התנהלות המשטרה: "בעקבות איבוד השליטה הזה בהר הבית צריך לומר בבירור - מפקד מחוז ירושלים צריך ללכת הביתה היום".

בציוץ אחר, בשפה האנגלית, הוא כתב: "מג"ב הרגו היום את איאד אל-חלאק תושב ירושלים בעל מוגבלות. המשטרה חייבת לחקור את האירוע ולשתף את המשפחה בחקירה. דברים כאלה לא צריכים לקרות. המשטרה צריכה לנהוג במשנה זהירות לפני שימוש בנשק".

גליק נפצע בעבר קשה בניסיון להתנקש בחייו. מחבל מצור באהר ניסה אז לירות בו, בתום כנס בו נכח בהר הבית.