מספר חולי הקורונה המאובחנים בישראל עלה ל-9,248 בני אדם ומספר המתים זינק ל-65 - כך עדכן הערב (שלישי) משרד הבריאות. 117 מהחולים מונשמים, 149 מהם במצב קשה, 189 במצב בינוני ו-8,075 במצב קל. מאז הבוקר עלה בשישה מספר המתים מקורונה בישראל. מוקדם יותר נפטר חולה קורונה בן 37 עם מחלות רקע קשות שהיה מאושפז כשבוע בבית החולים השרון. מדובר באדם הצעיר ביותר שמת מהנגיף עד כה בישראל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במקביל, חלה הידרדרות במצבו של חולה קורונה בן 29 שאושפז בבית החולים אסותא אשדוד. החולה לא חש בטוב במשך יותר משבוע ואז אושפז. כעת הוא מונשם, מורדם ומגיב היטב לטיפול. מבית החולים נמסר כי הם מנועים מלהגיב ללא הסכמת המשפחה.

פינוי חולה עם חשד לקורונה לבי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בבית חולים השרון מת הבוקר קשיש בן 80 שנדבק בקורונה. הוא סבל ממחלות רקע ובמשך כמה שבועות אושפז, מורדם ומונשם, במחלקה הייעודית לחולי קורונה שהוקמה במקום. שעות ספורות לאחר מכן התקבלה הודעה על מותו של אדם נוסף - בן 90 שהועבר במצב קשה ממוסד גריאטרי לבית החולים וולפסון שבחולון.

אחרי זעקת הקשישים: בדיקות קורונה בבתי אבות שהייתה בהם תחלואה

ברקע הקריאה להרחבת מספר הבדיקות בבתי האבות, משרד הבריאות הודיע שיבצע בדיקות לקשישים ללא תסמינים שגרים או עובדים בבתי אבות ובתי חולים בהן שנתגלתה בהם תחלואה בקורונה, בדגש על אוכלוסיות שנמצאות בסיכון למחלה קשה. מדובר במבצע בהשתתפות משרד הבריאות, משרד הביטחון, צה"ל, מד"א והמוסד.

לפני מספר ימים החליט משרד הבריאות להרחיב את הבדיקות המבוצעות לחולים ולאנשי צוות רפואי במרכזים הגריאטריים. זאת באופן שמטופלים או דיירים או אנשי צוות רפואי המגלים תסמיני חום, תסמינים נשימתיים, שיעול או קושי בנשימה, גם אם לא היה מגע של חולה, ייבדקו לנגיף קורונה.

בית אבות קורונה
בדיקות קורונה - גם לקשישים ללא תסמינים | צילום: אנה קפלן, פלאש 90

שר הבריאות יעקב ליצמן הודיע אתמול על הקצאה מיידית של 300 תקני רופאים למחלקות הקורונה בבתי החולים ברחבי הארץ, אשר ישתלבו במערך הקיים. ההחלטה מגיעה על בסיס סיכום בין השר ליצמן לבין יו"ר ההסתדרות הרפואית בישראל, פרופ' ציון חגי, ולפיו הרופאים והרופאות יעניקו סיוע לצוותים הקיימים בשל העומס שמוטל עליהם בימים אלה.

ליצמן אמר בנוגע להחלטה: "מחויבותנו בעת הזו, שבה מערכת הבריאות מתמודדת עם אתגר לאומי שהוא גם כלל עולמי במאבק בנגיף קורונה, היא להטות כתף תומכת ומחזקת לצוותים הרפואיים המסורים והנהדרים שלנו, העושים עבודת קודש להצלת חיים יום-יום שעה-שעה”.

ענבר טויזר ומיכל פעילן השתתפו בהכנת הידיעה.