בית המשפט השלום בראשון לציון הורה היום (שלישי) לשחרר את בת ה-41 החשודה בהשחתת קברו של חלל צה"ל עמית בן יגאל ז"ל. היא הובאה לבית המשפט לדיון בהארכת מעצרה, שם קבעה השופטת כי יש לשחרר אותה ולהעבירה לבדיקה פסיכיאטרית. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

החשודה נעצרה אתמול ולפי דיווחים לא שיתפה פעולה עם חוקרי מרחב שפלה מאז. השופטת זוהר דיבון סגל שיחררה אותה וכתבה: "לאחר שעיינתי בחומר החקירה, לא מצאתי כל הצדקה להמשיך להחזיק את החשודה במעצר". במהלך הדיון התברר כי החשודה סובלת מפוסט טראומה בעקבות פיגוע שלו הייתה עדה. בשנה שעברה היא חפרה גם בקבר של קרוב משפחתה.

הסיבה למעשיה היא מנהג ישן, לפיו לא היו מכסים את הקבר למשך 72 השעות שאחרי הפטירה, בעקבות מקרים בהם אנשים הוכרזו מתים בטעות. מכאן ניתן להבין גם את הפתק שהונח על הקבר - בו נכתב  "יש לילד שלך 72 שעות לקום לתחייה".

קברו של סמ"ר עמית בן יגאל
קברו של עמית בן יגאל ז"ל

עו"ד גל וולף המייצג את החשודה מטעם הסנגוריה הציבורית: "מדובר באישה שמתמודדת במשך שנים עם פוסט טראומה בעקבות פיגוע. ברור לכל שלא הייתה לה כל כוונה לפגוע  בזכרו של החייל או לחלל את קברו. בית המשפט קיבל את טענותינו והורה על שחרורה. אנו משתתפים בצערה של משפחתו של עמית ז"ל שמתמודדת עם האובדן הקשה". על החלטת בית המשפט עוכב ביצוע עד לשעה 16:00 היום. צו איסור פרסום הוטל על שמה של החשודה.

 אתמול דווח כי המשטרה עצרה את בת ה-41 בחשד שהיא האחראית לחילול הקבר. היא נלקחה לחקירה בתחנת המשטרה ברמלה, וכאמור הובאה היום בפני בית המשפט השלום לדיון בהארכת מעצרה. נציגי הרבנות הצבאית שבדקו את הקבר קבעו כי כבוד המת לא חולל, לא נגרם נזק לארון ודבר לא נלקח מהקבר. 

ביום ביצוע העבירה בשעות הערב, אזרח שהגיע לבית העלמין לפקוד את קברו של קרוב משפחתו שם לב שקברו הטרי של בן יגאל ז"ל חולל. הוא הבחין בסימני חפירה ובפרחים שהושלכו הצידה - והקבר שהוקם רק יומיים קודם לכן נראה בעיניו מבולגן.