בהתאם להחלטת הממשלה הלילה ובניסיון למנוע את המשך התפשטות הקורונה בירושלים, החלה היום (ראשון) המשטרה לאכוף סגר כללי על 17 שכונות בירושלים. לאחר ויכוחים קשים בממשלה, הוחלט על הרבעים שיהפכו להיות אזורים מוגבלים. הסגר צפוי להיות בתוקף עד לחג השני של פסח, יום רביעי בשעה 07:00. המשטרה ופיקוד העורף נערכים בכוחות גדולים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המשטרה נערכת לאכיפת התקנות החדשות שאושרו הלילה בממשלה. החל מהשעה 12:00 ייפרסו בירושלים עשרות מחסומי דרכים משטרתיים בכל הכניסות והיציאות של השכונות שהוגדרו "אזורים מוגבלים". מאות שוטרים פועלים לאכיפת התקנות לשעת חירום וקיום ההנחיות בשטח גם באמצעות רחפנים ותצפיות לשליטה ואיתור מפרי הסגר.

1,025 שוטרים ושוטרי מג"ב, וכן 200 חיילים, כולם לוקחים חלק משעות הצוהריים בהיערכות המיוחדת של משטרת ישראל לבידוד השכונות שעליהן הוחלט להטיל סגר. יותר ממאה מחסומים הוקמו בכניסות לשכונות. במשטרה עדיין לא החליטו כיצד לנהוג עם תנועת הרכבת והתחנה המרכזית בעיר. המשטרה תשמור על הצירים והכבישים המרכזיים בירושלים פתוחים.

כוחות משטרה וצבא נפרסו בשכונות הירושלמיות (צילום: N12)
כוחות המשטרה נפרסים בבירה, היום | צילום: N12

סגן ניצב שלומי בכר ממשטרת ירושלים הבהיר: "אנחנו מבקשים מכל אדם להצטייד בתעודת זהות על מנת להוכיח את מקום מגוריו".

במקביל, במשטרה מדווחים על ירידה מתונה במספר הפרות הצווים ותקנות הסגר - גם בשכונות החרדיות. במשטרה מדגישים כי אכיפת הצווים והאיסורים נמשכת גם השבוע, וזאת על רקע התרופפות מסוימת בציות במהלך יום שישי עם הסרת המגבלות המיוחדות שהוטלו לרגל החג. בנוסף, המשטרה ממקדת היום את האכיפה גם על חולים מאובחנים ששוהים בבידוד בביתם. 
 
רשימת השכונות שנכללות ב"אזורים המוגבלים": רמות, רמת שלמה, נווה יעקב, הר נוף, גבעת שאול, קרית משה, רחביה (בין הרחובות קרן קיימת לישראל עד רחוב רמב"ן כולל), נחלאות, מקור ברוך, רוממה, עזרת תורה, גאולה, מאה שערים, בית ישראל, מוסררה, בית וגן וגבעת מרדכי. 12 מהשכונות נחשבות חרדיות, 5 מהן מעורבות, אף אחת מהן לא במזרח ירושלים. גם על הרחוב בו מתגורר ראש העיר משה ליאון הוטל סגר.

סגר בירושלים (צילום: יונתן זינדל, פלאש/90 )
ירושלים חולקה לרובעים, ארכיון | צילום: יונתן זינדל, פלאש/90

השוטרים שיוצבו במחסומים יוכלו למנוע כניסה או יציאה של אדם או רכב לאזור מוגבל, לדרוש מאדם להזדהות ולעכבו, וכן להשתמש בסמכויות שיטור נוספות.