המגבלות על התחבורה הציבורית מוסרות: ממחר (רביעי) תוסר המגבלה על מספר הנוסעים בתחבורה הציבורית בשעות השיא, כך הודיעה שרת התחבורה הנכנסת מירי רגב. בתיאום עם שר הבריאות הנכנס נקבע כי התחבורה תפעל בלי מגבלות בין השעות 7:00 ל-8:30 בבוקר וכן בין 13:00 ל-15:00 בצהריים, בעיקר לטובת תלמידי מערכת החינוך.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בהמשך השבוע יתקיים דיון נוסף במשרד כדי לבחון הרחבה נוספת של היקפי התחבורה הציבורית, כדי לתת מענה לחזרת המשק לשגרה. ההחלטה התקבלה יממה בלבד לאחר כניסתה של רגב למשרד. השרה מסרה: "ההחלטה תסייע לרשויות המקומיות להשיב את פעילות מערכת החינוך לשגרה בצל הקורונה".

בהודעת משרד התחבורה נמסר כי הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה פועלת בשעה זו לממש את ההחלטה מול כלל מפעילי התחבורה הציבורית בישראל.

בארגון חברות ההסעה בישראל מסרו בתגובה להחלטה של רגב כי "שרת התחבורה הנכנסת, בדומה לקודמה שכחה בהצהרתה את חברות ההיסעים המסיעות מדי יום 1.2 מליון ישראלים ונמצאות תחת קריסה מוחלטת בשל ההשבתה המתמשכת".

"עבורנו החזרה לעבודה באופן מלא לא נראית באופק וככל שחולפים הימים, אין אף גורם שדן איתנו על מתווה סיוע שיציל למעלה מ-20 אלף נהגים. משרד התחבורה, האוצר והחינוך חייבים להבין- אנו אלו שמסיעים מדי יום את תלמידי ישראל, אנשים עם מוגבלות, כוחות ביטחון, עובדי תעשייה ועוד - קריסה שלנו היא קריסת המשק הישראלי כולו, ואנו קוראים לפעול בדחיפות להצלת הענף", הוסיפו.