בישיבה שנערכה היום (רביעי) בין משרדי הכלכלה והבריאות, לחצו גורמי הכלכלה פעם נוספת לפתוח את המסעדות בשבוע הבא. אחת ההצעות שעלו בישיבה: להחיל את ההנחיות שחלות על ארוחות משפחתיות גם על ארוחה במסעדה. במקביל, על רקע הסירוב של משרד הבריאות להקדים את פתיחת החופים, שר הפנים דרעי חושש - סוף השבוע השרבי ימשוך רבים לחופי הים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

 במסגרת הלחצים להקדים את פתיחת המסעדות כבר בשבוע הבא, אחת ההצעות שעלו במהלך הישיבה בין משרדי הכלכלה והבריאות היא להגביל ארוחה במסעדה בדומה להגבלות שקיימות על ארוחות משפחתיות. כלומר, סביב שולחן אחד יהיה מותר להושיב בני משפחה אחת גרעינית, או שתי משפחות שנפגשות באופן קבוע, או לחילופין אנשים שעובדים יחד באופן קבוע.

ים כחול תו סגול, חוף הים בתל אביב
האם תוקדם פתיחת חופי הים? | צילום: אילן ספירא, עיריית תל אביב-יפו

גורמים שנכחו בישיבה אמרו שפרופ' סדצקי ממשרד הבריאות הביעה עמדה נחרצת נגד האפשרות של הקדמת פתיחת המסעדות, ומנכ"ל משרד הבריאות סימן טוב ביקש עוד ארכה לחשוב על העניין עד מחר.

בנוגע לחופי הים, במשרד הבריאות הדגישו כי הם אינם מתכוונים להתיר הקדמה של פתיחתם. אך לקראת סוף השבוע השרבי שצפוי, החשש המרכזי של שר הפנים אריה דרעי הוא שאיסור להגיע לחופים במזג אוויר כזה הוא גזרה שהציבור לא יוכל לעמוד בה.

לאור ההתבצרות הזו של משרד הבריאות בסירובו לפתוח את חופי הים, דרש השר דרעי דיון דחוף בראשות ראש המל"ל עם ראש הממשלה ומשרד הבריאות בדרישה להכריע בעניין בהקדם האפשרי.