ברקע המשך המדיניות המקלה של מדינות רבות באשר לכניסת אזרחים זרים לשטחן, גם קפריסין - בה נהנו רבים מאיתנו לנפוש - מצטרפת לרשימה המאפשרת לאזרחי ישראל לחזור ולבלות בה. על פי התכנית של ממשלת קפריסין שאושרה היום (שישי), בשלב הראשון ישראלים יוכלו להיכנס אליה כבר מ-9 ביוני, זאת בכפוף להצגת תוצאות בדיקת קורונה עדכניות. בהמשך - החל מ-20 ביוני - נוכל לנסוע לקפריסין גם ללא צורך באישור בריאות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

שר התחבורה הקפריסאי יאניס קרוסוס הציג בפני ממשלת קפריסין את המתווה להחזרת תיירות החוץ למדינה בצל קורונה, והיום הגיע האישור הסופי למהלך. על פי תכנית הפחתת המגבלות, חולקו המדינות מהן תותר הכניסה לשטח קפריסין לשתי קבוצות: בקבוצה הראשונה נמצאת ישראל - לצד יוון, מלטה, בולגריה, נורבגיה, פינלנד, אוסטריה, סלובניה, דנמרק, גרמניה, הונגריה וליטא. הקבוצה השנייה מורכבת משוויץ, פולין רומניה, קרואטיה, אסטוניה וצ'כיה.

התכנית מחולקת גם היא לשניים: בשלב הראשון, תתאפשר כניסת הנוסעים מכלל המדינות שצויינו מה-9 ביוני. כל הנכנסים בשערי קפריסין יצטרכו לספק תוצאה שלילית של בדיקת קורונה, שנערכה עד 72 שעות לפני הטיסה. בחלקו השני של המתווה, שייכנס לתוקפו כשבוע וחצי לאחר מכן, ב-20 ביוני, אזרחי המדינות מהמקבץ הראשון - ביניהן ישראל - לא יחויבו בביצוע בדיקת קורונה ולהציגה בנמל התעופה. 

מדובר בבשורה משמעותית עבור ישראלים רבים, שכבר מתכננים את חופשת הקיץ המאוחרת שלהם - ביעד הפופולרי השכן. בעוד חברות תעופה ממדינות רבות לא מאפשרות טיסות בתפוסה מלאה, בקפריסין אין חובה כזו - והטיסות הנכנסות יכולות להכיל את כמות הנוסעים הרגילה. 

לאחר החלטת הממשלה המקומית, מצטרפת קפריסין לשורה של מדינות שכבר אישרו לישראלים לשוב אליהן, ביניהן: יוון, מונטנגרו, גאורגיה ואוסטריה. השבוע פרסמנו כי איי סיישל האקזוטיים יתירו את כניסתם של תיירים ישראלים בלבד, החל מחודש יולי - זאת במחירים נמוכים יותר מבעבר.