בסוף השבוע האחרון הועלו סרטונים ממסיבות שהתקיימו בכמה מועדנים בארץ תוך כדי שהחוגגים מפרים את הנחיות משרד הבריאות. הבולטת שבהן היא המסיבה שהתקיימה במועדון האומן 17 בתל אביב. הבעלים של המועדון, ראובן לובלין, ענה לביקורת בריאיון למהדורה המרכזית, ואמר שלא קיים מסיבה אלא שהאירוע גלש למסיבת ריקודים והוא לא יכול היה למנוע זאת. עוד הוא טען: "99.9 אחוז שאצלי (במועדון) לא הייתה הדבקה".

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

למועדון האומן 17 יש רישיון בר והאירוע בשישי האחרון, לפחות בתחילתו, היה לפי ההנחיות: שולחנות מופרדים בחצר, אלכוג'ל, חלוקת מסכות בכניסה ומקסימום 600 איש, חצי מתפוסת המקום. "באו פיקוח ובדקו אותנו לפני האירוע, אמרו לנו אתם מדופלמים, צאו לדרך", סיפר לובלין.

כשהסרטונים מהמסיבה הופצו ברשתות החברתיות, היה ברור שברגע שהיא החלה, איש כבר לא זכר שהיו הנחיות. "לא עשיתי מסיבת הדבקה, עשיתי אירוע בר. עם שולחנות וכיסאות, האירוע לא הצליח בצורה כזאת כי הקהל לא נענה להנחיות", אמר לובלין. "הגעתי למסקנה שבלתי אפשרי בכמויות האלה לשמור מרחק".

הבעלים של המועדון המיתולוגי טוען שלמרות הפרת הההנחיות במועדון, כמעט ולא היו הדבקות: "99.9 אחוז שאצלי (במועדון) לא הייתה הדבקה", טען. "גם בפורים דיברו על המועדונים, ובסוף התברר ששם לא הייתה הדבקה, אלא הייתה אצל הדתיים".

לובלין החליט שהוא סוגר את המועדון עד שמשרד הבריאות נותן הנחיות חדשות שמתאימות לקיום מסיבות: "כבעל מועדון, מול 500 איש שלא רוצים לשמוע הנחיות, אם ארצה או לא, הם יעשו מה שהם רוצים".