מיזם משמח: מאות מנות מזון יחלוקו בתל אביב עבור אוכלוסיית קשת יום - אנשים עם מוגבלויות, מתמודדי נפש, דרי רחוב, חסרי מעמד ונשים נפגעות זנות. מערך מתנדבים גויס עבור המשימה תחת שם המבצע "חנה בבית" במהלכו יבשלו, יארזו וישלחו של כ-500 ארוחות בריאות ומזינות, מדי יומיים, לאוכלוסיות הנזקקות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המיזם יצא לפועל על ידי בית חנה ועמותת "ציונות 2000" בתיאום עיריית תל אביב. מטרתו לספק מענה הישרדותי עבור אוכלוסיות קשות יום הנהפכות לפגיעות אף יותר ומתקשות לשמור על ביטחון תזונתי במיוחד על רקע משבר הקורונה.

מבצע חנה
"מאות מנות מזון בכל יומיים" | צילום: בית חנה
מבצע חנה
כך יובילו את מנות המזון | צילום: בית חנה

רוני דואק, יזם ואיש עסקים העומד מאחורי מבצע "חנה בבית", סיפר: "כשזיהינו את הצורך הדחוף בתמיכה בתושבים קשיי יום בעיר תל אביב, אנשים עם מוגבלויות, פליטים, נפגעות זנות ועוד - החלטנו לגייס את הקהילה ולהוציא אותה החוצה למען האוכלוסייה החלשה שמסביבנו".

בית חנה השוכן בלב תל אביב קרוי על שמה של חנה צ'יזיק, מייסדת משק הפועלות. צ’יזיק ניהלה את המשק ששכן במקום הבית משנת 1926 במשך כ-20 שנה. עד היום המרכז פועל בכדי לתת מענה קהילתי ובימים אלו כאשר הבית אינו פועל במתכונתו הרגילה עקב מגבלות הקורונה, המקום לא מוותר על קהילתיות ומסב את שרותיו לאלו שהכי נזקקים וקולם לא נשמע.